Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Juventus ma problem przez Ronaldo. Spadły ceny akcji

Jak podaje agencja AFP, akcje Juventusu na mediolańskiej giełdzie spadły aż o pięć procent. Ma to prawdopodobnie związek ze sprawą Cristiano Ronaldo i rzekomego gwałtu, którego piłkarz miał się dopuścić w 2009 roku.

Jak podaje agencja AFP a także włoskie media, Juventus zmaga się nie tylko z problemem wizerunkowym, ale teraz ma także problemy na giełdzie. Okazuje się, że po ujawnieniu sprawy Cristiano Ronaldo, przeciwko któremu wznowione zostało śledztwo w sprawie gwałtu, akcje klubu natychmiastowo potaniały. 

Na otwarciu giełdy Mediolanie kosztowały 1,25 euro, co oznacza spadek  o 5,37% w stosunku do ostatniego notowania. Jest to prawdopodobnie związane z samą sprawą Ronaldo, ale także oświadczeniem wydanym przez turyński klub. Oprócz potencjalnych strat finansowych, klub traci również wizerunkowo.

- Ronaldo pokazał w ostatnich miesiącach wielki profesjonalizm i poświęcenie, co jest doceniane przez pracowników klubu. Wydarzenia, które miały  mieć miejsce prawie 10 lat temu, nie zmieniają opinii, o naszym mistrzu - pisał Juventus broniąc piłkarza.

Cristiano Ronaldo i oskarżenie o gwałt. Nowe fakty ws. zdrowia Kathryn Mayorgi

Okazuje się, że stanowisko klubu się nie zmienia i niemal takie same słowo powtórzył Allegri na piątkowej konferencji prasowej. Na pytanie o problemy Ronaldo trener odpowiedział - Jest to porządny chłopak, którego znam od trzech miesięcy. Zawsze pokazywał profesjonalizm na boisku i poza nim. Pomaga też w społecznych akcjach. I dodał: Widzę, że Ronaldo jest spokojny, gotowy do gry, a jego profesjonalizm i opanowanie na boisku i poza nim nie mogą być kwestionowane. 

Warto zauważyć, że przyjście Ronaldo wiązało się z długą hossą i świetnymi notowaniami akcji Juventusu. W drugiej połowie września akcje Juventusu wzrosły aż o 180 % i osiągnęły rekordowy poziom 1,80 euro. Nie można też wykluczyć, że spadek cen akcji jest związany z tzw. korektą, która przychodzi po dobrym okresie notowań jednej spółki. Włoskie media są jednak przekonane, że zła prasa Juventusu i Ronaldo ma tutaj kluczowe znaczenie. 

Cristiano Ronaldo i oskarżenia o gwałt. "Der Spiegel" opublikował szczegóły wydarzeń z Las Vegas.