Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Franciszek Smuda w niemieckich mediach: Robert Lewandowski zostanie w Bayernie

- Robert Lewandowski zostanie w Bayernie. Przy kilku wzmocnieniach ten klub w następnym sezonie zdobędzie Ligę Mistrzów - powiedział były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda w rozmowie z "Bildem".

Wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik chce zmienić klub, a jego sprowadzeniem interesują się największe europejskie zespoły. Zgody na transfer nie wyrażają jednak właściciele Bayernu Monachium, którzy nie chcą stracić swojego najlepszego strzelca.

Wiele osób twierdzi, że kapitan biało-czerwonych powinien zostać w drużynie Bawarczyków na kolejny sezon. Podobnie uważa były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda, który 29-latka poznał jeszcze w czasach pracy w Lechu Poznań. - Robert czuje, że potrzebuje zmiany oraz nowych wyzwań. Władze Bayernu o tym wiedzą. Ale to w Monachium Lewandowski ma większe szanse na zdobycie Ligi Mistrzów niż w Realu - stwierdził Smuda w rozmowie z jednym z największych niemieckich dzienników, "Bild".

Obecny szkoleniowiec 3-ligowego Widzewa Łódź jest również przekonany, że Lewandowski zostanie w Monachium na kolejny sezon. Dodaje również, że Bawarczycy po sprowadzeniu nowych graczy będą faworytem do wygrania Champions League. - Uważam, że jeżeli Bayern sprowadzi 2-3 dobrych piłkarzy, to wygra te rozgrywki. Jedyną zmianą, którą rozumiałbym w przypadku Roberta, byłby transfer do jednego z klubów z Manchesteru. To one mogą załamać pewną hierarchię w Europie.

Franciszek Smuda o Robercie LewandowskimFranciszek Smuda o Robercie Lewandowskim bild.de

Więcej o: