Serie A. Marek Hamsik chce odejść z Napoli!

Marek Hamsik chce odejść z Napoli. Słowacki gwiazdor, uznawany przez fanów z Neapolu za ikonę i legendę klubu, może trafić do Chin. To dobra informacja dla Piotra Zielińskiego, który rywalizuje ze Słowakiem o miejsce w składzie.

11 lat - tyle trwa przygoda Marka Hamsika z Napoli. Piłkarza, który w Neapolu statusem ustępuje już tylko Diego Maradonie. Piłkarza, którego neapolitańczycy uważają za swojego bohatera, ikonę i legendę. Niebawem uczucia, jakimi kibice Azzurri darzą 30-latka, mogą się diametralnie zmienić. Reprezentant Słowacji chce opuścić włoski klub.

Piłkarz najprawdopodobniej trafi do jednego z klubów chińskich, o ile uda się wynegocjować zgodę na transfer (Hamsik już poprosił o nią władze klubu) i warunki indywidualnego kontraktu. - Zainteresowanie jest duże, ale negocjacje są bardzo trudne. Przez ostatnie lata nie myśleliśmy o odejściu z Neapolu. Koncentrowaliśmy się tylko na zdobyciu mistrzostwa. Nie udało się. Są oferty z Chin, ale są również problemy - zdradza Richard Hamsik, ojciec piłkarza.

I dodaje: Obecnie trwa sezon w Chinach, a kluby mają limity obcokrajowców. Do tego Marek ma kontrakt w Napoli jeszcze przez dwa lata, więc wszystko w rękach jego agentów i pracodawcy. W tym momencie szanse na transfer oceniam na 60 do 40.

Hamsik do Napoli trafił w lipcu 2007 roku. Od tamtej pory w barwach zespołu z Kampanii rozegrał 501 spotkań, w których strzelił 120 goli i zaliczył 110 asyst.

Więcej o: