Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sandro Wagner rezygnuje z gry w reprezentacji Niemiec

Piłkarz Bayernu Monachium - Sandro Wagner - zrezygnował z gry w reprezentacji Niemiec. Decyzja 30-latka spowodowana jest brakiem powołania na mistrzostwa świata.

Selekcjoner reprezentacji Niemiec - Joachim Loew - szeroką kadrę na mundial podał we wtorek. Wśród powołanych piłkarzy na rosyjski turniej zabrakło napastnika Bayernu - Sandro Wagnera.

Zmiennik Roberta Lewandowskiego decyzję Loewa przyjął ze złością i ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej. - Rezygnuję z gry w kadrze. Dla mnie jasne jest, że decyzja selekcjonera nie ma żadnego podłoża sportowego. Nie pasowałem mu do kadry dlatego, że zawsze jestem otwarty, szczery i bezpośredni w kontakcie ze sztabem szkoleniowym - powiedział Wagner.

- Skłamałbym, gdybym powiedział, że nie jestem rozczarowany, ale świat się na tym nie kończy. W życiu jest wiele spraw ważniejszych od piłki nożnej. Życzę chłopakom wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że wrócą do kraju jako mistrzowie świata.

Wagner zimą został zmiennikiem Lewandowskiego. 30-latek trafił do Bayernu z Hoffenheim. W obecnym sezonie dla obu klubów zagrał łącznie w 34 meczach, w których strzelił 15 goli i zanotował sześć asyst.

Więcej o: