Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legenda Peru nie zagra na mundialu!

Apelacja nie pomogła, a wręcz pogorszyła sytuację. Jose Paolo Guerrero został zawieszony na kolejne dwa miesiące (łącznie 14 miesięcy) przez FIFA za stosowanie dopingu. To oznacza, że Peruwiańczyk na pewno nie zagra na MŚ 2018.

Guerrero został przyłapany po meczu z Argentyną (5 października zeszłego roku). Przez to nie zagrał w barażowym dwumeczu z Nową Zelandią, który Peru wygrało 2:0 (0:0, 2:0).

34-letni Guerrero - były napastnik m.in. Bayernu Monachium i HSV Hamburg, a obecnie C.R. Flamengo - miał duży udział w zapewnieniu Peru piątego miejsca - dającego prawo gry w barażu o awans do mistrzostw świata - w strefie Ameryki Południowej. Zdobył w kwalifikacjach pięć bramek.

W Peru jednak nie brakuje ciekawych piłkarzy. Innym znanym zawodnikiem jest Jefferson Farfan, 34-letni skrzydłowy Lokomotiwu Moskwa. Jednak motorem napędowym kadry jest Christian Cueva, 26-letni pomocnik Santosu.

- To piłkarz, który zrobił na mnie największe wrażenie. Cueva to bardzo szybki ofensywny pomocnik. Dysponuje świetnym dryblingiem, potrafi też strzelić gola po strzale z dystansu. To ich najlepszy zawodnik – mówił nam kilka miesięcy temu Bartłomiej Rabij, ekspert od latynoskiego futbolu.

Peru zagra na MŚ w jednej grupie z Francją, Danią i Australią.

Więcej o: