Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ligue 1. Kolejny piłkarz chce odejść z PSG. Neymar powodem złej atmosfery w szatni?

Javier Pastore chce odejść z Paris Saint-Germain. Piłkarz jest niezadowolony ze swojej sytuacji w zespole wicemistrzów Francji i narzeka na złą atmosferę w szatni.

W tym sezonie Paris Saint-Germain znów dominuje w rozgrywkach Ligue 1. Aktualni wicemistrzowie Francji dotychczas wygrali osiem spotkań ligowych, zaledwie dwa razy tracąc punkty (remisy z Marsylią i Montpellier). W Lidze Mistrzów paryżanie również radzą sobie znakomicie, jak na razie wygrali wszystkie mecze, pokonując m.in. Bayern Monachium.

Zupełnie inaczej wygląda jednak sytuacja wewnątrz drużyny. W szatni PSG dochodzi do coraz większej liczby konfliktów, a większość z nich spowodowana jest obecnością Neymara i Kyliana Mbappe sprowadzonych latem do Paryża. Na początku rozgrywek głośno zrobiło się o kłótni Neymara z Edinsonem Cavanim, co negatywnie wpłynęło na atmosferę. Teraz angielskie media ujawniły kolejne informacje.

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy na sytuację w drużynie coraz bardziej narzeka Hatem Ben Arfa, który podobno jest źle traktowany przez Unaia Emery`ego. Hiszpański trener nie daje szans byłemu piłkarzowi Nicei. Sprawy podobnie wyglądają w przypadku Javiera Pastore. Argentyńczyk, który w obecnych rozgrywkach wystąpił zaledwie w czterech spotkaniach, jest niezadowolony ze swojej pozycji w zespole, a media przyczyn takiej sytuacji upatrują w sprowadzeniu Neymara i Mbappe. Pastore na początku nie grał z powodu kontuzji, ale od kilku tygodni jest już zdrowy, mimo tego siada co najwyżej na ławce. 

- 28-latkowi brakuje wsparcia ze strony Emery`ego, który nie traktuje go już jako ważnego piłkarza PSG. Przez to Argentyńczyk zimą chce zmienić klub.

Pomocnik sprowadzony do PSG w 2011 roku za 42 mln euro, do tej pory rozegrał dla paryżan 237 spotkań. Wszystko wskazuje jednak na to, że najbliższe tygodnie będą jego ostatnimi w zespole wicemistrzów Francji.