Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czesław Michniewicz nowym selekcjonerem kadry u-21

Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmiany szkoleniowca kadry u21. Marcin Dorna pożegnał się z posadą, a jego miejsce zajął Czesław Michniewicz.

Niedawny szkoleniowiec Bruk-Bet Termaliki Nieciecza zastąpił na tym stanowisku Marcina Dornę. W piątkowe popołudnie decyzja została potwierdzona przez zarząd PZPN, który zdecydował się na zatrudnienie 47-letniego szkoleniowca.

Zbigniew Boniek stwierdził, że zmiana podyktowana jest brakiem realizacji określonych przez związek celów, a Michniewicz wydaje się być idealnym szkoleniowcem dla zawodników, którzy wchodzą w dorosły futbol.

Czesław Michniewicz ma 47 lat. W swojej trenerskiej karierze pracował m.in w  Lechu Poznań, z którym  zdobył Puchar i Superpuchar Polski. W 2007 roku Michniewiczowi udało się sięgnąć mistrzostwo Polski z Zagłębiem Lubin. - Podoba nam się wielka pasja i chęć pracy. Mamy jasny cel. Chcemy pojechać na kolejne młodzieżowe Euro do Włoch - mówił w piątek Zbigniew Boniek. 

Zatrudnienie Michniewicza nie oznacza, że z Polskim Związkiem Piłki Nożnej żegna się Marcin Dorna. Zarząd zdecydował, że były selekcjoner u-21 będzie teraz wicedyrektorem sportowym związku, powierzone zostaną mu również obowiązku trenera najmłodszej kadry u-15.

Zobacz wideo