Mauricio Pochettino głównym kandydatem na trenera Realu. Szkoleniowiec komentuje doniesienia

W czwartkowe popołudnie Zinedine Zidane zrezygnował z pełnienia funkcji trenera Realu Madryt. Giełda nazwisk od razu ruszyła i pojawiały się kolejne doniesienia o szkoleniowcach, którzy mogą poprowadzić "Królewskich" w przyszłym sezonie.

W czwartkowe popołudnie Zinedine Zidane zaskoczył wszystkich, kiedy ogłosił, że rezygnuje z funkcji trenera Realu Madryt. Momentalnie pojawiła się lista nazwisk, kto mógłby zastąpić Francuza.

Mówiło się o Joachimie Loewie, Gutim czy o Mauricio Pochettino.

I to własnie szkoleniowiec Tottenhamu jest największym faworytem do objęcia funkcji po Francuzie. 46-letni trener od 2014 roku prowadzi londyński klub.

Problemem dla Realu Madryt, jeżeli o podpisanie umowy z Argentyńczykiem może być fakt, że dopiero co Pochettino podpisał nowy 5-letni kontrakt z londyńskim klubem, w którym dodatkowo nie ma żadnych klauzul odejścia.

Sam zainteresowany wypowiedział się na temat możliwości odejścia do Realu Madryt. 46-latek wyznał, że jest szczęśliwy w klubie z północnego Londynu.

- Żyję tym co jest teraz i nic nie jest ważniejsze od tego. Cieszę się z tego co się teraz dzieje, co było i co będzie - powiedział w rozmowie z hiszpańskim 'AS'em'

- Kiedy Real Madryt zgłasza się po Ciebie musisz ich wysłuchać. W tym wypadu nie wszystko zależy ode mnie. Właśnie podpisałem długi kontrakt z Tottehamem i jestem bardzo szczęśliwy tutaj - dodał Pochettino.

- Jestem szczęśliwy w Tottenhamie, bo pozwolili mi pracować tutaj i razem rozwijaliśmy się. Obecnie chciałbym się skupić na planach na następny sezon. Chciałbym się odciąć od tych wszystkich informacji. Jest dużo plotek, dużo zostało powiedziane, ale ja nie mam żadnych informacji z Realu Madryt - zakończył Argentyńczyk.

Real Madryt czeka niemała rewolucja. W czwartek odszedł Zinedine Zidane. Pod znakiem zapytania stoi także dalsza gra Cristiano Ronaldo oraz Garetha Bale'a, o których mówi się, że także mogą opuścić zespół.

Najbliższe tygodnie będą niezwykle gorące w Madrycie. Zaczynając od wyboru następcy Francuza, aż po to kogo będzie chciał pozostawić z swoim zespole nowy szkoleniowiec Realu Madryt, a kogo będzie chciał nowego w drużynie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.