Liga Mistrzów. Real - Juventus 1:3. Kataloński "Sport" po awansie Realu: "Kradzież stulecia!" [OKŁADKI GAZET]

Real Madryt przegrał u siebie 1:3 z Juventusem, ale awansował do półfinału. O wszystkim zadecydował rzut karny wykorzystany w 98. minucie przez Cristiano Ronaldo. Wrogo nastawiona do Realu katalońska prasa uważa sytuację z karnym za "kradzież stulecia", podobnie jak włoska "La Gazzetta delo Sport". Madryckie gazety oczywiście (i raczej słusznie) uznają, że karny się należał. A wątpliwości ma o dziwo turyński "Tuttosport".
Okładka katalońskiego 'Sportu' Okładka katalońskiego 'Sportu' internet

"Sport": "Kradzież stulecia"

To był kolejny smutny dzień dla dziennikarzy katalońskiego "Sportu". Po odpadnięciu Barcelony mieli chwilę radości, gdy Real przegrywał. Ostatecznie awansował, a sposób w jaki to się stało dziennikarze "Sportu" nazwali "kradzieżą stulecia". Ich zdaniem faulu Medhiego Benatii na Lucasie Vazquezie po prostu nie było.

Okładka dziennika 'Marca' Okładka dziennika 'Marca' internet

"Marca": "To był karny!"

"Marca" kategorycznie pisze, że karny był i dokumentuje sytuację zdjęciem.

Okładka dziennika 'AS' Okładka dziennika 'AS' internet

"AS": "Od paniki po półfinał"

Z piekła do raju - taką drogę przeszli piłkarze Realu w środowy wieczór. Madrycki "AS" uważa, że karny był podyktowany słusznie.

Okładka 'La Gazzetta dello Sport' Okładka 'La Gazzetta dello Sport' internet

"La Gazzetta dello Sport": Gniew i duma

Złości nie kryje za to włoska "La Gazzetta". Z jednej strony zauważa, że z Juventusu trzeba być dumnym, bo zaprezentował się wspaniale, z drugiej jednak pisze, że wynik pozostawia kibiców z ogromnym niedosytem i właśnie gniewem - na ten karny i brak dogrywki.

Okładka 'Corriere dello Sport' Okładka 'Corriere dello Sport' internet

"Corriere dello Sport": "Co za kradzież"

"Corriere dello Sport" podobnie jak kataloński "Sport" nazwał rzut karny kradzieżą. "Juventus zaimponował, hańba sędziego".

Okładka 'Tuttosport' Okładka 'Tuttosport' internet

"Tuttosport": "A więc nie!"

Co ciekawe kategoryczny w osądach nie jest turyński "Tuttosport". Oczywiście rozpacza, że nie udało się doprowadzić do dogrywki i że nie ma awansu, ale sytuację z rzutem karnym nazywa jedynie "kontrowersyjnym".

Okładka 'Przeglądu Sportowego' Okładka 'Przeglądu Sportowego' internet

"Przegląd Sportowy": "Szczęsny nie zbawił Juve"

A polski dziennik oczywiście skupia się na polskim akcencie. Wyrzuconego z boiska Gianluigiego Buffona zastąpił Wojciech Szczęsny, ale bohaterem nie został. Cristiano Ronaldo wykorzystał rzut karny i zakończył dwumecz.