Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Głowacki i Brożek odchodzą z Wisły Kraków. Łzy na emocjonalnej konferencji prasowej

Arkadiusz Głowacki i Paweł Brożek oficjalnie pożegnali się z Wisłą Kraków. Na oficjalnej konferencji nie obyło się bez wielu wzruszeń. W pewnym momencie Głowacki nie wytrzymał i uronił kilka łez. Obrońca przyznał także, że kończy sportową karierę. Na decyzję zareagował także Zbigniew Boniek, który zaprosił obu piłkarzy na mecz reprezentacji Polski.

Wisła Kraków zorganizowała oficjalną konferencję prasową, na której uroczyście pożegnano Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka. Obu piłkarzom kończą się w czerwcu umowy i nie zostaną one przedłużone. 

Na konferencji nie obyło się bez licznych podziękowań i wielu chwil wzruszeń. 

- Dziękuję za wszystkie dni tu spędzone. Za to, że mogłem być częścią Wisły Kraków, że mogłem spędzić tu tyle lat. Za wszystkie występy u boku Arka Głowackiego. Przepraszam za chwile, w których byłem szorstki. Będziemy zawsze pamiętać każdą chwilę w Wiśle - mówił Paweł Brożek na konferencji prasowej. 

Paweł Brożek przyznał także, że liczy przynajmniej na kilka minut w meczu z Lechem Poznań, by pożegnać się z kibicami. Trener Wisły Joan Carillo przyznał jednak na konferencji, że nie może mu tego zapewnić.

Głowacki Głowacki ADRIANNA BOCHENEK

- Chciałbym podziękować żonie i dzieciom, które zawsze były ze mną. Dzięki nim mogłem oddawać się temu, co kocham - grze dla Wisły. Dziękuję ojcu, mam nadzieję, że spełniłem oczekiwania. Dziękuję kolegom z szatni, bo to nie tylko znajomi, a przyjaciele (...). To pewien symbol, że odchodzę razem z Klubu z prawdziwym przyjacielem, Pawłem Brożkiem. Ten cały okres gry w Wiśle to coś niesamowitego. Nigdy pod względem sportowym nie przydarzy mi się w życiu nic piękniejszego - dodawał Arkadiusz Głowacki, który był mocno poruszony wydarzeniem. 

Pożegnanie Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka Pożegnanie Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka ADRIANNA BOCHENEK

W pewnym momencie Arkadiusz Głowacki zalał się łzami. Jak relacjonował Michał Trela z Przeglądu Sportowego, Paweł Brożek starał się rozładować atmosferę i stwierdził - "Głowa", to był zaszczyt z Tobą grać i patrzeć, jak wypadają ci włosy - żartował Brożek.


Pożegnanie Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka Pożegnanie Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka ADRIANNA BOCHENEK

Arkadiusz Głowacki stwierdził także, że jest to definitywny koniec jego kariery. Piłkarz stwierdził ponadto, że na razie nie planuje zostać trenerem, ale nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości. 


Pożegnanie Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka Pożegnanie Arkadiusza Głowackiego i Pawła Brożka ADRIANNA BOCHENEK

Odejście legend Wisły Kraków dostrzegł także Zbigniew Boniek. Prezes PZPN napisał na Twitterze, że zaprasza obu piłkarzy na mecz Polska - Litwa, ktory 12 czerwca odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. - Chciałbym Wam osobiście podziękować, za wszystko co zrobiliście dla polskiej i krakowskiej piłki.