Od podawania piłek do Playboya. Niesamowite historie "podawaczy piłek"

- Zachowanie chłopców do podawania piłek było haniebne dla Premier League - mówił po porażce z Leicester Jose Mourinho. Często nie zwraca się na nich uwagi, ale niejednokrotnie wpływali na przebieg oraz wyniki spotkań.

Chłopiec bramkarz

W jednej z brazylijskich lig Guarany miało rzut rożny w samej końcówce i pobiegł do niego również bramkarz. Jednak Sergipe ruszyło z kontrą i wydawało się, że na pewno strzeli gola na 2-0. Ale wtedy stało się to.

Tak, chłopiec od podawania piłek wcielił się w rolę bramkarza i wybił piłkę lecącą do bramki. Wywiązała się awantura, ale na szczęście jego interwencja nie miała wielkiego wpływu na wynik - Sergipe wygrało 1-0 zamiast 2-0. Strach pomyśleć, co by się stało w przeciwnym wypadku.

Chłopiec strzelec

W Brazylii panuje ewidentny problem z dyscypliną wśród chłopców do podawania piłek. Ta niesamowita sytuacja miała miejsce w 2006 roku w spotkaniu Pucharu Brazylii Santacruzense - Atletico Sorocaba. Ta sytuacja miała miejsce minutę przed końcem przy stanie 0-1.

Tak, ten gol został uznany. Sędzia Silvia Regina de Oliveira - pierwsza kobieta na tej pozycji w najwyższej lidze Brazylii - została oczywiście potem zawieszona. W błąd została wprowadzona przez asystentów.

Chłopiec bramkarz 2

Ta sytuacja miała miejsce w 1975 roku. Bologna w tym momencie prowadziła już 3-1.

Giorgio Chinaglia - słynny reprezentant Włoch - powiedział po meczu Beppe Savoldiemu (któremu ukradziono gola), że gdyby to jemu w taki sposób ukradziono bramkę, udusiłby chłopca.

Chłopiec ofiara

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej był bardzo zirytowany porażką jego Sionu i swoją złość postanowił wyładować na chłopcu do podawania piłek.

- Powiedział coś, czego nie mogę powtórzyć - powiedział napastnik rywala Steven Lang. Die został zawieszony aż na osiem spotkań za swoje haniebne zachowanie.

W podobny sposób zachował się Morgan De Sanctis, jeszcze gdy grał w Napoli.

Chłopiec ofiara 2

Gaston Sessa z Boki Unidos wściekł się na powolne ruchy chłopca od podawania piłek i zrobił coś takiego. Boli od samego oglądania!

Ale to dopiero początek tej historii. Sędzia pokazał Sessie czerwoną kartkę. Bramkarz był wściekły i ani myślał o przeprosinach. - Gdy będzie miał trzy miliony na koncie, będzie mógł ze mną pogadać - powiedział w rozmowie z telewizją.

Ten chłopiec ma trzy miliony na koncie. A nawet więcej. To Franco Vazquez, piłkarz Palermo  - zapłaciło za niego Belgrano 5 mln euro - i reprezentant Włoch, którym interesują się o wiele większe kluby.

Chłopiec będący złodziejem czasu. I ofiarą

Półfinał Pucharu Ligi pomiędzy Swansea a Chelsea zakończył się skandalem. "Łabędzie" broniły na własnym boisku dwubramkowej przewagi z pierwszego meczu. I na 10 minut przed końcem przy stanie 0-0 Eden Hazard skopał chłopca do podawania piłek.

Prawda jest jednak taka, że obaj zachowali się fatalnie. 17-letni chłopiec do podawania piłek już przed meczem pisał na portalach społecznościowych, że jest potrzebny do "marnowania czasu", co sprzyjało jego drużynie. Prawdopodobnie również ze wzgląd na to Hazard został zawieszony "tylko" na trzy mecze.

Chłopiec przeszkadzacz

No nie ogarnął sytuacji ten chłopiec.

Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w lidze ukraińskiej. Chłopca nie zdołał powstrzymać nawet sędzia liniowy.

Fernanda Maia Fernanda Maia x

Od podawania piłek do Playboya

Nie wiadomo dlaczego w Brazylii piłki mogą podawać 23-letnie kobiety, ale odpowiedź mogłaby brzmieć: bo są do tego idealnie wyszkolone. Ta sytuacja pokazuje, ile może dać odpowiednia osoba na takim stanowisku.

Fernandzie Mai - bo to ona zachowała przytomność umysłu i szybko podała piłkę - powinno zapisać się asystę drugiego stopnia. Skupiła na sobie uwagę mediów, choć polecano jej, by nie udzielała żadnych wywiadów. Nie posłuchała i postanowiła wykorzystać swoją sławę. Pojawiła się m.in. w brazylijskim Playboyu.

 

xx

Sprytny chłopiec

Podobnie szybką reakcją wykazał się chłopiec od podawania piłek w Romie. Dzięki niemu Roma szybko wykonała rzut rożny i  strzeliła jedynego gola w meczu z Palermo w 2008 roku. Ale we Włoszech jak to we Włoszech, szybko rozpoczęła się awantura.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/ZwaSraAP-50" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

- To wbrew przepisom. Zażądamy walkowera 3-0 albo powtórki meczu. Wolałbym powtórkę, bo byłaby sprawiedliwsza, ale gdy ktoś łamie przepisy powinien za to zapłacić - powiedział właściciel Palermo Maurizio Zamparini. - Znając nasz system jestem przekonany, że wynik zostanie przyklepany, a Roma zatrzyma trzy punkty uzyskane dzięki cwaniactwu.

Przepisy ligi włoskiej stanowiły, że chłopcy od podawania piłek muszą znajdować się za bandami otaczającymi boisko. - To pierwsza taka sytuacja. Z tego co pamiętam, taka sytuacja nigdy nie miała miejsca w historii włoskiej piłki - powiedział sędzia sportowy ligi Gianpaolo Tosel. Ostatecznie nie doszło do powtórki i nie przyznano walkowera. Roma zachowała trzy punkty.

Pechowy rudzielec i trener Caruso Pechowy rudzielec i trener Caruso x

Rudy chłopiec

Kolejna pokręcona historia. Menedżer San Lorenzo Ricardo Caruso wpadł na oryginalny sposób rozproszenia uwagi przeciwnika. Wpadł na niego, gdy jego drużyna walczyła o utrzymanie.

Gdy dostrzegł rudego chłopca do podawania piłek oszołomiony "rudością" jego włosów umiejscowił go za bramką swojego zespołu.

W Ameryce Południowej rude osoby kojarzone są z pechem. "El colorado mufa" - pechowy rudzielec - pomógł swojej drużynie w utrzymaniu i świętował to osiągnięcie razem z całą drużyną.

Czy jego obecność w jakikolwiek sposób pomogła San Lorenzo? Prawdopodobnie nie, ale skoro drużyna się utrzymała, nikt nie przejmuje się takimi drobiazgami.

Chłopiec asystent bramkarza

Wyobraźcie sobie, że podczas meczu Polski z Niemcami na Euro 2016 chłopiec od podawania piłek pokazuje Łukaszowi Fabiańskiemu róg, w który powinien się rzucić, a Polak potem broni rzut karny. Coś takiego miało miejsce podczas Pucharu Azji i meczu Chiny - Arabia Saudyjska.

Chłopiec antyfan Ronaldo

Ten chłopiec do podawania piłek musi bardzo nie lubić Cristiano Ronaldo. Bardzo.

Strollował Gerrarda

Tak, Gerrarda nie strollował chłopiec do podawania piłek. Ale nie mogliśmy nie wstawić tego fantastycznego wideo.

Więcej o: