Najlepsi dryblerzy w historii piłki nożnej [WIDEO]

Drybling to jeden z najefektowniejszych elementów piłki nożnej. Wielu kibiców bardziej ceni sobie efektowne ?slalomy? swoich idoli między rywalami niż strzelane przez nich bramki. Oto nasza subiektywna lista najlepszych dryblerów w historii piłki nożnej.

10. Ronaldinho

Najefektowniejszy był oczywiście w czasach gry w Barcelonie. Jego wachlarz zagrań był bardzo szeroki, wprowadzał do swoich dryblingów dużo świeżości. Sami podziwiajcie!

9. Zinedine Zidane

Piłkarz z najlepszą kontrolą piłki w historii? Nie był najszybszy, jego przyspieszenie pozostawiało dużo do życzenia, ale i tak dryblował aż miło. No i zasłynął z ?rulety Zidane?a?.

8. Ronaldo

Jego specjalnością były długie dryblingi, podczas których mijał kilku rywali, potem bramkarza i w końcu strzelał do bramki. Szkoda, że kontuzje tak przeszkadzały mu w karierze.

Pele Pele RICARDO MORAES/REUTERS

7. Pele

Nie tylko świetnie strzelał gole, ale z podobną łatwością mijał rywali. Piłkę trzymał blisko przy stopie, jakby była do niej przyklejona.

Ronaldo po rzucie karnym w meczu Real - Barcelona Ronaldo po rzucie karnym w meczu Real - Barcelona SERGIO PEREZ/REUTERS

6. Cristiano Ronaldo

Szybkość, szybkość I przekładanie nóg nad piłką. To największa siła Portugalczyka. No i jeszcze szybkość.

George Best na plaży w hiszpańskiej Marbellii w maju 1972 roku. George Best na plaży w hiszpańskiej Marbellii w maju 1972 roku. Fot. AP

5. George Best

Używał głównie prawej nogi, ale jak! Nie do zatrzymania, najlepszy drybler w historii Manchesteru United. Grał świetnie, mimo problemów z alkoholem.

4. Johan Cruijff

Cruijff potrafił zauważyć najsłabszy punkt, lukę w obronie rywali I nagle przyspieszyć właśnie w tamtym kierunku. Piekielnie szybko zmieniał kierunek biegu i miał świetne przyspieszenie.

Garrincha Garrincha int

3. Garrincha

Charakterystyczne dla Garrinchi było zatrzymywanie się z piłką przed przeciwnikiem, balans ciała w jedną stronę I natychmiastowy zwrot w drugą. Zanim rywal się zorientował, Brazylijczyk było już pięć metrów dalej. Kochał dryblować na tyle, że zdarzały mu się sytuację, że już stawał przed pustą bramką, ale wycofywał się, jeszcze ran mijał rywali i dopiero strzelał.

2. Lionel Messi

Idealna kontrola piłki, szybkość przyspieszenie. Wszyscy doskonale znamy tego zawodnika. Geniusz

Diego Maradona Diego Maradona Fot. Carlo Fumagalli

1. Diego Maradona

Mijanie rywali przychodziło mu z łatwością. Biegł w jedną stronę, obrońca zwykle kierował się w drugą. Spryt, szybkość i pewność siebie. Wszyscy pamiętają jego drugą bramkę w ćwierćfinale MŚ 1986 z Anglią.

Więcej o: