Lekkoatletyka. Grupa PZU sponsorem Lewandowskiej

Wielokrotna medalistka mistrzostw Polski w biegach długodystansowych Iwona Lewandowska podjęła współpracę z Grupą PZU. Ubezpieczyciel zapewni zawodniczce pełne wsparcie w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

Lewandowska zostanie objęta programem stypendialnym PZU, który zapewni jej comiesięczne wsparcie finansowe oraz dodatkowe premie za ponadprzeciętne wyniki sportowe, rekordy kraju oraz medale mistrzostw Polski. Umowa między ubezpieczycielem a zawodniczką potrwa do końca 2016 roku.

- Teraz zaczyna się nowy rozdział w moim sportowym życiu - moja pierwsza umowa sponsorska. Dzięki współpracy z PZU będę mogła skoncentrować się na przygotowaniach do zawodów sportowych i walki o najwyższe laury. Mam szczęście, że znalazłam takiego sponsora, dla którego ważny jest mój rozwój i realizacja moich celów sportowych - podkreśla biegaczka.

Lewandowska przygotowuje się obecnie do startu w maratonie w Londynie (26 kwietnia, transmisja w Eurosporcie), gdzie zamierza walczyć o minimum olimpijskie na tym dystansie.

Współpraca z profesjonalnymi biegaczami jest elementem programu biegowego PZU. Firma sponsoruje także Yareda Shegumo, srebrnego medalistę w maratonie z mistrzostw Europy 2014 roku z Zurychu.

Rio 2016. 100 osób musi wrócić na ulicę, bo ich tymczasowy dom zostanie zamieniony w hotel [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.