Piłka nożna dla dzieci. Dlaczego warto posłać dziecko na obóz?

Nie wiesz, jak rozplanować wakacje małego sportowca? Wojciech Falenta z Football Academy wyjaśnia, dlaczego obóz piłkarski jest dla małego sportowca świetną opcją na letnie miesiące.

Wyjazdy na obozy stanowią ważny krok na drodze do nauki samodzielności, odpowiedzialności oraz zdobywania dojrzałości przez nasze dzieci. Ciągłe towarzystwo rówieśników w połączeniu z bogatym programem wyjazdów sprawiają, że młodzi uczestnicy obozów nie mają czasu zatęsknić za rodziną, nabywając przy tym pewności siebie w pozadomowym środowisku. Pobyt z dala od rodziców w warunkach obozowych pozwala również na nabieranie umiejętności przydatnych na przestrzeni całego życia, takich jak wczesne, samodzielne wstawanie, punktualność, sprzątanie po sobie, gospodarowanie pieniędzmi czy wreszcie aklimatyzacja w nowym miejscu.

Nie należy oczywiście zapominać, że uczestnictwo w obozach jest dla dziecka przede wszystkim niesamowitą frajdą. Z jednej strony, to świetna szansa na spędzenie większej ilości czasu z najlepszymi kolegami i koleżankami oraz nawiązanie nowych przyjaźni. Z drugiej, wszystko odbywa się we wzbogacającym rozwój dziecka środowisku: wypoczynku na świeżym powietrzu wśród licznych atrakcji o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym.

Pierwszy obóz:

Mimo zrozumiałych zmartwień i obaw rodzica, przed wyjazdem dziecka na pierwszy obóz wcale nie należy wpadać w panikę, ani wyposażać go w więcej, niż potrzebuje!

Poniżej prezentujemy niezbędnik obozowicza wraz ze zbiorem przydatnych rad finansowych i nie tylko dla rodzica.

NIEZBĘDNIK OBOZOWICZA:

1. Dokumenty: ważna legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna, regulamin dla rodzica i regulamin dla dziecka, zgoda na leczenie (wszystko oryginały).

2. Przybory toaletowe: mydło, pasta i szczoteczka do zębów, szampon, żel do kąpieli.

3. Ręczniki: łazienkowy i kąpielowy.

4. Odpowiednie obuwie: do chodzenia, treningu (nawierzchnia trawiasta/hala), klapki kąpielowe.

5. Odzież: dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa (lato), kurtka zimowa (zima), bielizna na zmianę.

6. Czapka z daszkiem (lato), czapka, szalik, rękawiczki (zima).

7. Krem z filtrem UV, środek na komary - najlepiej w maści (lato).

8. Kąpielówki, spodenki do kąpieli.

9. Mały podręczny plecak, bidon.

10. Dobry humor!

PORADY FINANSOWE:

1. Nie wiesz, ile pieniędzy dać dziecku? Daj mu dwa razy mniej, niż początkowo zakładałeś - i tak wyda wszystko, co dostanie!

2. W przypadku obozu krajowego, wystarczy kieszonkowe na drobne wydatki w wysokości nie więcej niż 10 złotych na dzień.

3. W przypadku obozu zagranicznego, wystarczy 5 euro/funtów na dzień, chyba że dziecko planuje większe wydatki (np. zakup oryginalnej koszulki klubowej).

4. Obóz jest świetną okazją dla dziecka na nauczenie się gospodarowania pieniędzmi!

5. Jeżeli jednak rodzic wie, że dziecko nie jest zaradne, powinien przekazać pieniądze trenerowi - w kopercie w banknotach 10-złotowych pomnożone przez liczbę dni obozu (po 10 zł na każdy dzień).

NAJWAŻNIEJSZA RADA:

Drogi Rodzicu, przede wszystkim życz swojemu dziecku dobrej zabawy i nie pokazuj/ukryj, że stresujesz się wyjazdem bardziej niż Twoja pociecha! Podczas obozu nie rozpraszaj jej natomiast telefonami, które tylko negatywnie odbijają się na samopoczuciu dziecka. Pozwól mu się bawić!

O autorze: Wojciech Falenta - facamps.pl , trener w szkółce Football Academy Opole oraz specjalista do spraw komunikacji w Football Academy.

Football Academy Camps (FA Camps) proponuje bogatą ofertę obozów letnich i zimowych stworzonych z myślą o najmłodszych adeptach piłki nożnej - kierowanych zarówno do zawodników Football Academy, jak i wszystkich innych dzieci pragnących przeżyć wspaniałą przygodę z piłką nożną.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.