Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Lech - Legia. W trakcie meczu policja nie zatrzymała... ani jednej osoby

Poznańska policja poinformowała, że w trakcie i po spotkaniu ostatniej kolejki LOTTO Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa nie została zatrzymana... ani jedna osoba.
Lech Lech PIOTR SKÓRNICKI

Spotkanie, które miało przesądzić o mistrzostwie Polski, zakończyło się olbrzymim skandalem. Po golach Domagoja Antolicia i Michała Kucharczyka Legia prowadziła z Lechem 2:0 i tytuł miała praktycznie w kieszeni. Taki stan rzeczy nie podobał się kibicom drużyny gospodarzy, którzy na 10 minut przed końcem spotkania zaczęli rzucać race, a chwilę później zniszczyli ogrodzenie i wbiegli na boisko.

Wyjątkowe treści o Ekstraklasie w nowej aplikacji Football LIVE - POBIERZ TUTAJ!

Piłkarze szybko zbiegli do szatni, a na murawie pojawiła się policja. Przez długi czas trwało zamieszanie, ale jak się okazuje - na stadionie nie zatrzymano ostatecznie ani jednej osoby!

- Naszą rolą było niedopuszczenie do eskalacji agresji i zapewnienie bezpieczeństwa. Oczywiście, zabezpieczyliśmy nagrania z monitoringu i będziemy starać się ustalić osoby, które złamały ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych - powiedział Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa w jednej z uliczek przy stadionie spłonęło - prawdopodobnie podpalone - auto Po meczu Lech Poznań - Legia Warszawa w jednej z uliczek przy stadionie spłonęło - prawdopodobnie podpalone - auto Jędrzej Nowicki

Po meczu istniało prawdopodobieństwo, że chuligani wyruszą na miasto i mogą dokonywać kolejnych dewastacji. Policja zapewnia, że oprócz jednego pożaru samochodu (nie wiadomo, czy był skutkiem podpalenia) nie doszło do żadnych zamieszek.

- Policjanci byli w bardzo wielu miejscach, ale było spokojnie, nikogo nie zatrzymano - powiedział Święcichowski.

- Od kilku dni klub przygotowywał się do meczu z Legią. Byliśmy świadomi tego, że nastroje pośród naszych kibiców są złe, ale zależało nam na tym, żeby meczy został przeprowadzony bezpiecznie, i zakończył się zgodnie z regulaminem. O ile jesteśmy w stanie zrozumieć nastroje pośród kibiców, to nie zgadzamy się z takimi zachowaniami. Jesteśmy świadomi tego, że klub poniesie konsekwencje - powiedział rzecznik prasowy Lecha Poznań, Łukasz Borowicz.

- W tej chwili za wcześnie na to, by dyskutować nad rozmiarem ewentualnych kar. Na razie nie możemy też oszacować strat. Te policzymy w ciągu najbliższych kilku dni. Największe straty to te moralne, to, że wszyscy oglądaliśmy takie obrazki - dodał. Nie jesteśmy jedynym stadionem, na który race zostały wniesione, na którym zostały odpalone i przeszkodziły w meczu. Klub dokonał wszelkich staranności, by wszystko zabezpieczyć, niestety się nie udało.

Kibice Lecha Poznań wtargnęli na murawę stadionu podczas meczu z Legią Warszawa Kibice Lecha Poznań wtargnęli na murawę stadionu podczas meczu z Legią Warszawa PIOTR SKÓRNICKI

Lechowi, za zachowanie jego kibiców, grożą duże kary finansowe, zamknięcie stadionu, zakaz wyjazdowy lub - w najgorszym przypadku - minusowe punkty jeszcze w tym sezonie. Takie oznaczałyby utratę miejsca dającego grę w kwalifikacjach Ligi Europy.

- Na temat ewentualnych kar nie chcę spekulować. Jeszcze w niedzielę spotyka się Komisja Ligi, po jej decyzji będziemy wszystko wiedzieć - zakończył Borowicz.

Więcej o:
Komentarze (172)
Ekstraklasa. Lech - Legia. W trakcie meczu policja nie zatrzymała... ani jednej osoby
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 55 razy 53

  Kulsony pakują do suk kobiety z białymi różami, a bandyci pozostają bezkarni - co to, k***a, jest?!?!?!

 • japiota

  Oceniono 54 razy 52

  W tej chwili poznański wymiar sprawiedliwości i służby porządkowe rzuciły wszystkie ręce na pokład w walce z zagrożeniem jakie wywołuje swoimi czynami i słowami Joanna Jaśkowiak wraz z towarzyszkami. Stąd nie ma kto się zając bandytyzmem na stadionie i ulicach.

 • monodeluxe

  Oceniono 41 razy 41

  jakby mieli białe róże,zatrzymaliby wszystkich

 • koles751

  Oceniono 38 razy 38

  Przecież pisiory nie będa zamykać swoich.
  Miejsca w więzieniach potrzebne są dla przeciwników politycznych i ich rodzin.

 • krzywelustro

  Oceniono 36 razy 36

  Oni byli szkoleni na białe róże i transparenty z wywrotowym napisem "Konstyutucja".

 • liftertoja

  Oceniono 26 razy 22

  Nikt nie machał białą różą, to nie było podstaw do zatrzymania. Żeby chociaż krzyczeli "lech walesa" albo "konstytucja", to moze...

 • orinus

  Oceniono 22 razy 20

  Czyli wychodzi na to że wszystko jest w porządku. Dziwny kraj.

 • lufe

  Oceniono 20 razy 18

  Jak można ich zatrzymywać, przecież to patrioci dodatkowo pobłogosławieni na Jasnej Górze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX