Selekcjoner Argentyny ocenił reprezentację Polski

Lionel Scaloni podczas jednej z konferencji prasowych w trakcie przerwy reprezentacyjnej wypowiedział się na temat reprezentacji Polski, z którą Argentyna zmierzy się podczas nadchodzącego mundialu. Trener uważa Polaków za trudnych rywali.

Reprezentacja Argentyny nie próżnowała podczas przerwy reprezentacyjnej. "Albicelestes" dopisali do swojej długiej serii zwycięstw kolejne dwie wygrane. Podopieczni trenera Scaloniego wygrali 3-0 z Hondurasem oraz 3-0 z Jamajką, a kluczową postacią w obu starciach był Leo Messi. Argentyna to zdecydowanie jeden z faworytów do zwycięstwa na nadchodzących mistrzostwach świata. Ich forma i przede wszystkim to, że zdobyli w tam tym roku Copa America pokazuje, że do końca mogą liczyć się w tym turnieju.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski z problemami. "Plac budowy" [SPORT.PL LIVE #37]

Lionel Scaloni docenia "Biało-Czerwonych".

Na jednej z konferencji prasowych selekcjoner Argentyńczyków został zapytany o pojedynek przeciwko reprezentacji Polski, z którą zmierzą się na mundialu w Katarze. Z Polakami "Albicelestes" zagrają 30 listopada o godzinie 20:00, to będzie ich trzeci mecz na turnieju. Szkoleniowiec w pozytywnych słowach wypowiedział się na temat naszej kadry. 

Polska to trudny rywal, zakwalifikowała się na mundial po dobrych dwóch meczach w barażach. Oprócz Lewandowskiego mają również innych zawodników grających w ważnych ligach. Często zmieniają system, raz grają w jeden sposób, później w inny - stwierdził Lionel Scaloni, który zapomniał o tym, że Polska zagrała w barażach tylko ze Szwecją, ponieważ starcie z Rosją zostało odwołane. 

Selekcjoner Argentyny z szacunkiem wypowiedział się również o naszym kapitanie. Zestawiając go z Leo Messim powiedział, że Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy świata. 

- Cieszmy się ich grą, to nam pozostało. Nie podlega żadnej dyskusji, że są dwoma niewiarygodnie dobrymi zawodnikami. Jeden z nich jest oczywiście najlepszy ze wszystkich, ale drugi jest w gronie najlepszych - mówi 44-latek. 

Więcej o: