NIE MA RĘKI, KONIEC MECZU, ŚLĄSK 2:1 CRACOVIA!

Jeszcze VAR, sprawdzamy rzut karny dla Cracovii.

• 90. min. + 4

Kartki dla Gola i Dytjatjewa.

• 90. min. + 3

Płacheta sam na sam z Peskoviciem, jednak doskonale interweniował bramkarz Cracovii. Łyszczarz mógł dobijać, jednak zwlekał zbyt długo i wciąż tylko 2:1!

• 90. min. + 2

Fenomenalna interwencja Putnocky'ego po strzale Rapy! Cracovia powinna mieć remis!

• 90. min. + 1

Kartka dla Rubio.

Cztery minuty doliczone.

• 89. min.

Łyszczarz w miejsce Chrapka.

• 88. min.

Pik za Lusiusza.

• 88. min.

Fantastyczny sprint Cholewiaka i uderzenie z dystansu lewą nogą! Śląsk prowadzi!

• 87. min.

CHOLEWIAK, CO ZA GOL! 2:1!

• 85. min.

Piszczek w miejsce van Amersfoorta.

• 83. min.

Dwie doskonałe interwencje Peskovicia, który zatrzymał strzały Cholewiaka i Szczepana w sytuacji sam na sam!

• 82. min.

Szczepan w miejsce Exposito.

• 80. min.

Szansa dla Śląska, jednak Chrapek słabo uderzył z rzutu wolnego.

• 77. min.

Kapitalna interwencja Putnocky'ego! Bramkarz Śląska odbił potężne uderzenie głową Dytjatjewa! Kapitalna interwencja!

• 74. min.

Cholewiak w miejsce Musondy.

• 73. min.

Kartka dla Płachety.

• 72. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Śląska, van Amersfoort wygrał główkę, a Rubio - brat Carlitosa - znakomitym uderzeniem z powietrza doprowadza do wyrównania!

• 71. min.

RUBIO, 1:1!

• 69. min.

Śląsk lepszy od Cracovii, jednak na boisku więcej chaosu niż jakości.

• 65. min.

Płacheta do Musondy i w ostatniej chwili strzał piłkarza Śląska zablokowany!

• 64. min.

Z dystansu strzelał van Amersfoort, a Putnocky, nie bez problemów, złapał piłkę na raty.

• 61. min.

Ostre dośrodkowanie Brozia, do którego nie doszedł żaden zawodnik Śląska, jednak piłka i bez tego mogła wpaść do bramki, minimalnie mijając słupek.

• 55. min.

Faul i kartka dla Chrapka.

• 51. min.

Bardzo ładne wyprzedzenie Brozia i podanie do Picha. Ten oddał piłkę Płachecie, jednak uderzenie młodzieżowego reprezentanta Polski było zbyt lekkie i wprost w ręce Peskovicia.

• 50. min.

Bardzo dużo niedokładności z obu stron.

Początek drugiej połowy.

Zmiana w Cracovii. Rubio w miejsce Wdowiaka.

• 45. min. + 1

Przerwa! Śląsk zasłużenie prowadzi do przerwy po golu Roberta Picha. W tej chwili ekipa Vitezslava Lavicki ma 13 punktów i umacnia się na szczycie tabeli ekstraklasy.

Sędzia przedłużył pierwszą połowę o minutę.

• 40. min.

Obrońca Śląska wybił piłkę i rzut rożny dla Cracovii. Nic z niego nie wynikło, Golla wybił piłkę poza pole karne.

• 36. min.

Płacheta przejął piłkę pod polem karnym Cracovii. Piłka po rykoszecie minimalnie minęła słupek!

• 33. min.

Piłkarze Śląska podeszli nieco wyżej, starając się zdusić akcje gości w zarodku.

• 30. min.

Niespodziewany lider ekstraklasy objął prowadzenie! W zamieszaniu w polu karnym po stałym fragmencie gry najlepiej odnalazł się Robert Pich, który pokonał Peskovicia! Śląsk 1:0 Cracovia!

• 30. min.

GOL DLA ŚLĄSKA! PICH!

• 25. min.

Niecelne uderzenie Israela Puerto sprzed pola karnego.

• 23. min.

Obrońca Cracovii zablokował uderzenie głową Exposito i kolejny rzut rożny dla Śląska.

• 20. min.

Golla zablokował uderzenie Lopesa z 20 metrów.

• 16. min.

Van Amersfoort uderzył obok dalszego słupka bramki strzeżonej przez Putnocky'ego.

• 15. min.

Cracovia ewidentnie się przebudziła i stwarza nieco groźniejsze okazje od lidera ekstraklasy. Wdowiak teraz uderzył jednak bardzo nieczysto.

• 14. min.

Cracovia zmarnowała znakomitą okazję! Wdowiak w dobrej sytuacji stworzonej po kontrataku uderzył prosto w Putnocky'ego, a dobitka była niecelna.

• 12. min.

Spotkanie może jak na razie zdecydowanie rozczarowywać kibiców. Dzieje się w nim niewiele, brakuje dobrych okazji strzeleckich, a gra toczy się głównie w środku boiska.

• 13. min.

Śląsk wyszedł trzech na trzech, ale Musonda trafił w obrońcę.

• 8. min.

Niecelne uderzenie głową Israela Puerto.

• 5. min.

Śląsk sprawia nieco lepsze wrażenie na początku spotkania, ale Pich sfaulował teraz Gola.

• 1. min.

Zaczynamy!

• Cracovia w tym sezonie odpadła już z eliminacji Ligi Europy - przegrała ze słowacką Dunajską Stredą ze względu na gole wyjazdowe. Rozgrywki ekstraklasy rozpoczęła przeciętnie, bo od remisu z Zagłębiem Lubin i porażki z ŁKS-em. Wygrała jednak dwa ostatnie mecze, z Rakowem Częstochowa i Koroną Kielce.

• Śląsk jest po czterech kolejkach niespodziewanym liderem ekstraklasy. Ma na koncie aż 10 punktów po zwycięstwach nad Piastem Gliwice (u siebie) i Lechem Poznań oraz Wisłą Kraków na wyjazdach. Śląsk jak do tej pory stracił punkty jedynie w Warszawie z Legią. Drugą Pogoń Szczecin wyprzedza dzięki wyższej liczbie strzelonych goli (sam bilans bramkowy jest identyczny, 6:2 do 5:1).

• Skład Śląska: Putnocky - Broź, Stiglec, Puerto, Golla - Chrapek, Labojko, Płacheta, Musonda, Pich - Hernandez

Skład Cracovii: Pesković - Rapa, Dytjatjew, Jablonsky, Diegoe - Gol - Wdowiak, Lusiusz, van Amersfoort, Hanca - Rafael Lopes

• Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo ze starcia Śląsk Wrocław - Cracovia w 5. kolejce ekstraklasy.

1
Bramka: Pich (30.), Cholewiak (87.) Kartki: Chrapek, Płacheta - żółta Skład: Putnocky - Broź, Stiglec, Puerto, Golla - Chrapek (89. Łyszczarz), Labojko, Płacheta, Musonda (74. Cholewiak), Pich - Hernandez (82. Szczepan)
Cracovia
Bramki: Rubio (71.) Kartki: Rubio, Gol, Dytjatjew - żółta Skład: Pesković - Rapa, Dytjatjew, Jablonsky, Diegoe - Gol - Wdowiak (46. Rubio), Lusiusz (88. Pik), van Amersfoort (85. Piszczek), Hanca - Rafael Lopes