Zagłosuj na Ikonę Futbolu 2020 w kategorii trener roku!

Kiedyś był w Sport.pl plebiscyt Ikona Sportu. Teraz startujemy z wyborami Ikony Futbolu i zapraszamy do tych wyborów zagranicznych dziennikarzy i naszych czytelników. Nagrody przyznamy w trzech kategoriach: piłkarz, piłkarka oraz trener roku. W tym artykule możesz zagłosować na trenera roku.

Nie zapomnimy tego roku w futbolu z wielu powodów. Pandemia zatrzymała świat piłki tak, jak to wcześniej robiły tylko wojny. A potem futbol nadrabiał zaległości w tempie, jakie się wcześniej nie zdarzało. Przy pustych trybunach trenerzy i piłkarze w biegu uczyli się nowych wyzwań. Polak wygrał Ligę Mistrzów. Po raz pierwszy od czasów Kazimierza Deyny i Zbigniewa Bońka polskie nazwisko zaczęło pojawiać się na podium międzynarodowych plebiscytów. Niektóre z nich Robert Lewandowski już wygrał. Zaczęło się w futbolu nowe rozdanie, nowa próba sił, trwa zmiana pokoleniowa wśród największych gwiazd piłki. To świetny moment, by zacząć coś nowego. I mieć już na zawsze pamiątkę po szczególnym roku 2020. 

Zobacz wideo Wybieramy Ikonę Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Szerzej o plebiscycie i kryteriach wyboru pisaliśmy tutaj >>, ale potrzebujemy też waszej pomocy. Chcemy, by w imieniu Polski punkty przyznali nasi czytelnicy. Od poniedziałku do końca piątku na Sport.pl dostępne będą sondaże, w których zapraszamy do wybrania najlepszego piłkarza, najlepszej piłkarki i najlepszego trenera mijającego roku. Oceniamy rok, a nie sezon: od listopada 2019 do listopada 2020 włącznie. Po podliczeniu Państwa głosów punkty w kategorii piłkarka roku zostaną przyznane jak w przypadku głosów dziennikarzy: 5, 4, 3.

Pełna lista nominowanych do Ikony Futbolu 2020 w kategorii trener:

  • Hansi Flick (Bayern) - odmienił Bayern po Niko Kovacu i pokazał, że bawarska maszyna potrafi jechać więcej niż 100 km/h. W drodze po potrójną koronę ekipa Flicka pobiła wiele rekordów.
  • Gian Piero Gasperini (Atalanta) - trener największej sensacji 2020 roku, która była o kilka minut od półfinału Ligi Mistrzów i od dłuższego czasu swoimi wynikami oraz stylem gry zachwyca kibiców. A to wszystko w mieście, które stało się symbolem walki z pandemią.
  • Juergen Klopp (Liverpool) - dał Liverpoolowi pierwsze mistrzostwo w erze Premier League, zdobywając przy tym niesamowite 99 pkt.
  • Julen Lopetegui (Sevilla) - bardzo szybko podniósł się po nieudanym okresie w Realu Madryt. Z Sevillą wygrał Ligę Europy i awansował do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.
  • Julian Nagelsmann (RB Lipsk) - jeden z najbardziej rozchwytywanych trenerów młodego pokolenia, który wolał przejść z Hoffenheim do RB Lipsk zamiast Realu Madryt. I radzi sobie znakomicie, niespodziewanie awansując do półfinału poprzedniej edycji LM.
  • Thomas Tuchel (PSG) - trener zwycięzcy Ligue 1 oraz finalisty Ligi Mistrzów.

Zagłosować na swojego faworyta można w poniższym sondażu do piątku do godziny 23:55.

Kto powinien zostać Ikoną Futbolu 2020 w kategorii trener?
Hansi Flick (Bayern)
62%
Gian Piero Gasperini (Atalanta)
5%
Juergen Klopp (Liverpool)
26%
Julen Lopetegui (Sevilla)
0%
Julian Nagelsmann (RB Lipsk)
7%
Thomas Tuchel (PSG)
0%
Więcej o:
Copyright © Agora SA