Żużel. 'Polskie' GP Danii króluje w duńskich mediach

Duże portale sportowe w Danii uznały podwójny sukces Polaków w GP Kopenhagi za najważniejsze wydarzenie dnia. Wyścig wygrał Jarosław Hampel, a drugi był Tomasz Gollob. Duńskie media skupiają się na porażce ich faworyta Kennetha Bjerre'a, który zajął dopiero szóste miejsce. Tym samym Hampel został liderem klasyfikacji generalnej GP, Duńczyk spadł na drugie miejsce.

Polski sukces w GP Danii - na Z czuba.tv ?

- 'Polacy wygrali bitwę w Parku!' - tak tytułują swoje relacje z GP Danii duże serwisy sportowe w Danii jak tv2sport czy sporten.

Duńskie media podkreślają, że publiczność, która śledziła na żywo zmagania żużlowców, reagowała entuzjastycznie, gdy duńscy zawodnicy choć na chwilę jechali przed Polakami. Bohaterem wyścigu miał być lider klasyfikacji generalnej GP po czterech wyścigach Kennet Bjerre. Tak się jednak nie stało.

Internetowe wydanie dużego duńskiego dziennika Jyllands-Posten szeroko opisuje niespełnione nadzieje względem Bjerre'a, którymi żyła przed GP cała Dania. Ich faworyt zaczął zawody bardzo dobrze i jak pisze gazeta 'powinien znaleźć się w finale'. Jednak z powodu wypadku Australijczyka Chrissa Holdera Duńczyk nie mógł walczyć o zwycięstwo.

Co ciekawe, mimo 'obecności' dwójki Polaków w tytułach relacji z GP Danii, już w samych artykułach dziennikarze poświęcają im zaledwie kilka słów. O wiele bardziej skupiają się na nieszczęściu swojego najlepszego żużlowca Kennetha Bjerre'a.

GP Danii: Polska Kopenhaga, Hampel liderem  ?

Więcej o: