Kenneth Bjerre

Przed Duńczykiem ważny sezon na arenie międzynarodowej. Bjerre wywalczył sobie miejsce w tegorocznym cyklu Grand Prix i z całą pewnością nie chciałby tylko w nim statystować. Czy jednak stać go na coś więcej, niż miejsce w czołowej dziesiątce?

- Nie jestem już nastolatkiem i trochę żużla już w swoim życiu posmakowałem. Nie wywieram na siebie niepotrzebnej presji i nie zakładam żadnych konkretnych celów. Chcę po prostu jeździć jak najskuteczniej i cieszyć samego siebie, sponsorów i moich kibiców skuteczną postawą - twierdzi żużlowiec.

Jego szansą jest z całą pewnością zaawansowany wiek części uczestników cyklu. Za kilka lat, kiedy kariery zakończą Leigh Adams, Tomasz Gollob i Greg Hancock, a bardzo blisko ostatniego okrążenia będzie Jason Crump i Nicki Pedersen, to właśnie zawodnicy tacy zawodnicy jak Bjerre będą rozdawać karty w światowym żużlu. Na razie sam zawodnik jest świadomy, że jego czas jeszcze nie nadszedł. Celem żużlowca Betardu jest zdobywanie kolejnych cennych doświadczeń i konsekwentne zbieranie punktów. Jeśli pokaże się z dobrej strony, może liczyć na dziką kartę ze strony organizatorów Grand Prix. Oczywiście tylko wtedy, jeśli samodzielnie nie utrzyma się w tegorocznych rozgrywkach.

W polskiej lidze w nowym klubie będzie chciał pokazać, że wart jest pieniędzy, jakie zapłaciło mu kierownictwo Betardu. Z całą pewnością będzie zawodnikiem prowadzącym parę.

INFORMACJE OGÓLNE

Kraj : Dania

Data i miejsce urodzenia : 24 maja 1984, Esbjerg

Oficjalna strona : www.kennethbjerre.dk

Poprzednie kluby : Rzeszów (2008), Wrocław (2006-2007), Gorzów (2005), Gdańsk (2004, 2009), Ostrów (2001)

Największe sukcesy : 2004 rok srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów, trzy medale Drużynowego Pucharu Świata: srebrny (2007) oraz dwa brązowe (2004, 2005)

Średnia biegowa 2009 : 2,22

STATYSTYKI GRAND PRIX

Liczba GP ogółem: 17

Finały: 3

Wygrane w finałach: 0

II miejsca w finałach: 1

III miejsca w finałach: 1