Szalone zarobki Bartosza Zmarzlika. "Nie ma w Polsce sportowca, który zarabiałby takie pieniądze"

Bartosz Zmarzlik w 2023 roku świętował już czwarty tytuł mistrza świata, a z Orlen Oil Motorem Lublin Drużynowe Mistrzostwo Polski. 28-latek jest w czołówce najlepszych żużlowców na świecie, a więc może liczyć również na ogromne zarobki. Te zależne są od sukcesów, ale suma z jego kontraktów robi wielkie wrażenie. - Nie ma w Polsce sportowca, który zarabiałby takie pieniądze - zdradził Mateusz Puka w Kanale Sportowym.

Bartosz Zmarzlik w 2023 roku świętował czwarty w karierze tytuł mistrza świata i trzeci raz został Drużynowym Mistrzem Polski, z czego po raz pierwszy w barwach Motoru Lublin. 28-latek od lat należy do czołówki najlepszych żużlowców na świecie, a do tego jest popularyzatorem tej dyscypliny w całym kraju. Dzięki temu może liczyć na ogromne zarobki. 

Zobacz wideo Feio mówi o konfliktach z sędziami. "To są konkrety"

Tyle zarabia Bartosz Zmarzlik. Inni mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach

Bartosz Zmarzlik jeździ w obecnie najbogatszym zespole w ekstralidze, co dla wielu wywołuje spore kontrowersje. Motor Lublin jest w dużym stopniu finansowany przez spółki skarbu państwa i już trzeci raz z rzędu spróbuje obronić mistrzostwo Polski w gwiazdorskim składzie. Najwięcej z zawodników zarabia oczywiście lider. 

- Orlen Oil Motor Lublin ma podpisane długoletnie umowy ze spółkami skarbu państwa. Te spółki zapewniają finansowanie, chociażby kontraktu Bartosza Zmarzlika. Ten jest absolutnie rekordowy i jeżeli chodzi o zarobki w ogóle w Polsce, to nie ma w Polsce sportowca, który na terenie naszego kraju zarabiałby takie pieniadze - zdradził Mateusz Puka w programie przed startem ekstraligi w Kanale Sportowym. 

Dziennikarz dodał, że zarobki mistrza świata są uzależnione od tego, jak będzie radził sobie na torze. Im lepsze wyniki, tym więcej zarobi 28-latek. Jak prezentują się więc stawki maksymalne? Z samego kontraktu z Motorem Lublin Zmarzlik może liczyć na aż sześć milionów złotych za sezon. Drugim najlepszym źródłem dochodu dla mistrza świata jest kontrakt z Orlenem, który gwarantuje mu dwa miliony złotych. Kolejnym kontrakty ze sponsorami indywidualnymi, które pozwalają zarobić kolejny milion. 

Zmarzlik może liczyć również na 600 tys. złotych za występy w cyklu Grand Prix, 500 tys. za jazdę w szwedzkim Lejonen Gislaved i około 150 tys. za udział w turniejach indywidualnych. Łącznie składa się to na kwotę około 10,25 miliona złotych. 

Ogromne kwoty zarabiane przez Bartosza Zmarzlika spłacają się jednak na torach, co żużlowiec udowadnia niemal co roku. Kolejną szansę na pokazanie światu, że jest jednym z najlepszych na świecie, 28-latek będzie miał już w niedzielę 16 kwietnia o 16:30, kiedy jego Motor Lublin zmierzy się na wyjeździe z GKM-em Grudziądz w pierwszej kolejce ekstraligi w sezonie 2024.  

Kto wygra DMP w sezonie 2024 PGE Ekstraligi?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.