Dantejskie sceny na polskim stadionie. "Jak z filmu gangsterskiego"

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie na stadionie w Zielonej Górze. Kibice Falubazu, którzy przyszli odebrać bluzy, zostali zaatakowani przez grupę mężczyzn - pisze Gazeta Lubuska.

Żużlowcy beniaminka Speedway Ekstraligi - NovyHotel Falubaz Zielona Góra rozpoczęli sparingi przed wznowieniem nowego sezonu. W niedzielne popołudnie siedmiokrotni mistrzowie Polski przegrali na wyjeździe z Apatorem Toruń 43:47.

Zobacz wideo Żużel na Narodowym. Zmarzlik na podium. GP emocji!

Chwile grozy na polskim stadionie. "Sceny jak z filmu gangsterskiego"

Zanim doszło do spotkania w Toruniu, to wiele złego działo się w Zielonej Górze. Na niedzielę fani Falubazu umówili się na terenie stadionu na odbiór bluz. 

- W niedziele w godzinach 13:30-14:15 na parkingu klubowym odbędą się odbiory bluz. Nieodebrane bluzy trafiają do wolnej sprzedaży. Wyprodukowaliśmy kilka sztuk więcej, więc jeśli ktoś spóźnił się, ma szansę zakupić ją przy odrobinie szczęścia. Wysyłki wyjadą po weekendzie! Do zobaczenia! - można było przeczytać kilka dni temu zapowiedź wydarzenia na grupie na Facebooku "Fanatycy Naszego Falubazu".

Podczas dystrybucji bluz doszło do fatalnych obrazków.

- Trwała dystrybucja ubrań, gdy nagle doszło do scen niczym z gangsterskiego filmu. Na ul. Wrocławskiej zatrzymało się kilka samochodów, z których wybiegli zamaskowani mężczyźni - pisze "Gazeta Lubuska".

Cytuje też zeznania świadka zdarzenia.

- Około 20 facetów wbiegło na teren stadionu. Wyrwali naszym kibicom niemal wszystkie worki z bluzami i uciekli. Byliśmy zszokowani, zupełnie nie wiemy, kto to mógł być. Ktoś mówił, że zdążył zauważyć tablicę rejestracyjną jednego z samochodów. Ponoć pochodziła z województwa pomorskiego, z Grudziądza. Na szczęście fizycznie nikt nie ucierpiał - czytamy w "Gazecie Lubuskiej".

Nowy sezon Speedway Ekstraligi ruszy 12 kwietnia. Obrońcą trofeum jest Motor Lublin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.