Katastrofa polskiego klubu. Prezes w areszcie. Wielka afera

Pod koniec roku prezes Kolejarza Rawicz Sławomir K. został aresztowany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Stacja radiowa Elka poinformowała w piątek, że decyzją sądu jego areszt został przedłużony. - To jedna z większych spraw prowadzonych w naszej prokuraturze - powiedział prokurator Krzysztof Bukowiecki. Podejrzanemu postawiono dwa zarzuty. - Na razie nie ma mowy o finiszu sprawy - zdradził.

Ostatnie miesiące są wyjątkowo trudne dla Kolejarza Rawicz. Nie dość, że klub znajduje się w fatalnej sytuacji finansowej, to pod koniec roku nie otrzymał stosownej licencji na udział w rozgrywkach ligowych. I choć władze Kolejarza złożyły odwołanie, to na początku lutego Polski Związek Motorowy podtrzymał decyzję.

Zobacz wideo Legia kontra ochrona! Kuriozalne obrazki sprzed Stadionu Śląskiego

Gdyby tego było mało, to bardzo duże problemy ma prezes klubu Sławomir K., który jest również założycielem i wieloletnim współwłaścicielem spółki Metalika Recycling, czyli prężnie działającej sortowni śmieci oraz skupu złomu. 

Fatalne informacje dla prezesa Kolejarza Rawicz. Sąd przedłużył areszt

Pod koniec roku informowaliśmy, że prezes Kolejarza został aresztowany. "Usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zarzut związany ze śledztwem ws. obrotu śmieciami" - pisał dziennikarz Mateusz Puka. 

Stacja radiowa Elka poinformowała w piątek, że decyzją sądu jego areszt został przedłużony o kolejne trzy miesiące. - Na ten moment w sprawie występuje 40 podejrzanych, w tym kilkanaście osób pozostaje tymczasowo aresztowanych. Mimo tego, że jest to postępowanie dosyć mocno rozbudowane przedmiotowo, jak i podmiotowo, to w dalszym ciągu pozostaje rozwojowe. Swoim zasięgiem obejmuje podmioty gospodarcze prowadzące działalność lub zarejestrowane na terenie całego kraju - powiedziała Magdalena Guga z Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Dodatkowo podano, że prezesowi Kolejarza postawiono dwa zarzuty. Pierwszy to działalność w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi mu do pięciu lat więzienia, a drugi to przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i przestępstwa przeciwko środowisku. Za takie wykroczenie grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. 

- Kolejne decyzje w tej sprawie będzie podejmował prokurator wraz z kończeniem poszczególnych wątków. Na razie nie ma jednak mowy o finiszu sprawy, bo śledztwo cały czas się rozrasta. Sprawa jest wielowątkowa i nie dotyczy jedynie firm bezpośrednio związanych z działalnością spółki Sławomira K. W najbliższym czasie szykujemy się do kolejnych zatrzymań właśnie w wątku, w który zamieszany jest K. - zdradził rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi Krzysztof Bukowiecki dla WP SportoweFakty.

- To jedna z większych spraw prowadzonych w naszej prokuraturze. Ostatnio kończyliśmy śledztwo, w którym było nawet stu podejrzanych, ale ono dotyczyło kwestii wyłudzeń VAT-u. Jeśli chodzi o nielegalne gospodarowanie odpadami, to ta sprawa faktycznie jest największa spośród tych, które prowadziliśmy w prokuraturze w Łodzi - dodał.

Nowe władze klubu rozpoczynają proces "sprzątania". "Żużel w Rawiczu nie zginie"

Mimo że klub ma gigantyczne problemy zarówno finansowe, jak i wizerunkowe, to wciąż są ludzie, którzy chcą go uratować. Po odejściu Radosława Prawuckiego władze nad klubem przejęły członkinie zarządu - Anna Giżewska i Marlena Neumann. Ich celem jest uregulowanie należności finansowych, a pomóc w tym ma burmistrz Gminy Rawicz Grzegorz Kubik, który uważa, że długi klubu wynoszą nawet do 500 tys. zł.

- Miasto jest zaangażowane. Pojawiają się firmy zainteresowane ewentualnym wsparciem Kolejarza, gdyby wystartował w rozgrywkach ligowych. W czwartek widziałam światełko w tunelu. Pojawił się też jakiś pomysł na przyszłość. Nie ukrywajmy, że najpierw musimy posprzątać po tym, co się wydarzyło - przekazała Giżewska w rozmowie z WP SportoweFakty. - Są w mieście osoby, które chcą mieć tutaj "czarny sport". Żużel w Rawiczu nie zginie - zakończyła.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.