75 lat i koniec. Polski klub przestaje istnieć. Nie przystąpią do rozgrywek!

Kolejarz Rawicz zmagał się ostatnio z problemami finansowymi, przez co miał nie otrzymać licencji na grę w drugiej lidze. Sytuacja skomplikowała się jeszcze bardziej po aresztowaniu prezesa Sławomira Konopa. W grudniu klubowi nie przyznano licencji, ale działacze złożyli odwołanie. Teraz Polski Związek Motorowy przekazał ostateczną decyzję w tej sprawie.

W ostatnich miesiącach Kolejarz Rawicz znajdował się w bardzo złej sytuacji finansowej. W lipcu zeszłego roku prezes klubu Sławomir Konop próbował namówić sponsorów do pomocy. Następnie pojawiły się informacje, że Kolejarz może nie przystąpić do rozgrywek drugiej ligi w sezonie 2024. Z czasem było jeszcze gorzej. W listopadzie Konop został zatrzymany na trzy miesiące w związku z oskarżeniami o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Zobacz wideo Przemysław Babiarz dostał pytanie o swoją przyszłość w TVP. "Daj Boże"

Oficjalnie. Kolejarz Rawicz nie przystąpi do rozgrywek drugiej ligi

W styczniu jedna z osób związana z klubem przekazała portalowi sportowegniezno.pl, że Kolejarz nie przystąpi do rozgrywek drugiej ligi i zespół chyli się ku upadkowi. - Nie ma dosłownie już nic. Cholernie przykro, ale już nikt kto był blisko klubu, nie odbiera telefonów. W Rawiczu nawet nikt już nie chce słyszeć o wspieraniu żużla - powiedział. W grudniu Kolejarz nie otrzymał licencji na występy w sezonie 2024 drugiej ligi.

Kolejarz złożył odwołanie, ale zostało ono odrzucone i Polski Związek Motorowy oficjalnie ostatecznie zdecydował o nieprzyznaniu licencji klubowi. "Wbrew zapewnieniom do dnia 26 stycznia klub nie uzupełnił braków formalnych. Przede wszystkim nie zostały złożone oświadczenia o niezaleganiu względem ZUS i Urzędu Skarbowego. Klub posiada też zaległości wobec zawodników oraz innych podmiotów. Nie uzupełniono też dokumentów finansowych" - czytamy w uzasadnieniu na stronie polskizuzel.pl. 

To przykry koniec Kolejarza Rawicz, który pierwszy raz na żużlowej mapie Polski pojawił się 1948 roku. W 1954 roku klub wywalczył brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Następnie został reaktywowany w 1996 roku i od tej pory bez przerwy występował w rozgrywkach drugiej i pierwszej ligi. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA