Media: Canal+ zgarnia ważne prawa do transmisji. Dwie ligi w komplecie

Canal+ znów wygrał przetarg i nadal będzie pokazywał rozgrywki PGE Ekstraligi - informują WP SportoweFakty. Stacja wygrała z innym gigantem i nadal będzie pokazywać najlepszą żużlową ligę świata. Na razie na spółkę z Eleven Sports. Do kiedy obowiązywać będzie obecna umowa? Kto pokaże mecze niższych lig żużlowych w Polsce?

Ostatni raz Canal+ wygrał przetarg na pokazywanie meczów PGE Ekstraligi w 2021 roku. Wówczas umowę podpisano do końca sezonu 2025, a w ostatnim czasie wiele mówiło się o możliwych zmianach. Teraz wiadomo, że te nie nastąpią, chociaż do przetargu przystąpił także inny gigant, który pokazuje żużel od lat. 

Zobacz wideo Hurkacz trafił najlepiej, jak mógł. "To jest na plus dla Huberta"

Canal+ wygrał najważniejszy przetarg. PGE Ekstraliga zostaje na kanałach stacji

Jako pierwszy informację o wygraniu przez Canal+ przetargu na pokazywanie PGE Ekstraligi podał Karol Bierzyński w serwisie X (dawniej Twitter). "Telewizyjne przetargi na pokazywanie żużlowej Ekstraligi oraz jej zaplecza bez niespodzianki. Rozgrywki pozostają w Canal+" - napisał.

Te informacje potwierdzili dziennikarze WP SportoweFakty i poinformowali, że nowa umowa Canal+ obowiązywać będzie do 2027 roku. To przedłużenie obecnej współpracy o kolejne dwa lata. Dodatkowo stacja pokaże również rozgrywki Speedway 2. Ekstraligi, czyli zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej. Tak było również do tej pory. 

Canal+ w przetargu walczył z Discovery, czyli właścicielami m.in. Eurosportu i platformy Player.pl, które również transmitują wielki żużel. Na ich łamach pokazywane są m.in. zawody z cyklu Grand Prix, a więc indywidualne mistrzostwa świata. 

Na razie nie wiadomo, czy wraz z Canal+ nadal współpracować będzie Eleven Sports. Stacja pokazuje piątkowe mecze PGE Ekstraligi i tak pozostanie do 2025 roku. Niewykluczone, że w późniejszych dwóch latach nadal będzie jednym z nadawców na mocy np. sublicencji od Canal+, dla którego problematyczne może być pokazywanie czterech meczów w jednej kolejce. 

Kolejny sezon ekstraligi rozpocznie się 14 kwietnia meczami Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa oraz  Sparta Wrocław - Falubaz Zielona Góra. Tytułu mistrzowskiego w nadchodzących rozgrywkach bronić będą żużlowcy Motoru Lublin. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA