Żużel na żywo dziś. Jedzie Zmarzlik. Gdzie i o której oglądać Grand Prix Polski? [TRANSMISJA TV, STREAM]

W sobotę 30 września na toruńskiej MotoArenie odbędzie się ostatni etap tegorocznego Żużlowego Grand Prix. Bartosz Zmarzlik stanie przed szansą obrony tytułu wywalczonego przed rokiem. Polak musi jednak mieć się na baczności, gdyż tuż za jego plecami czyha Szwed Fredrik Lindgren. Żużel na żywo dziś. Gdzie i o której oglądać Grand Prix Polski? Transmisja, stream.

Bartosz Zmarzlik w 2022 roku został indywidualnym mistrzem świata na żużlu. Wówczas w klasyfikacji końcowej Grand Prix wyprzedził o 33 punkty Leona Madsena. Trzecie miejsce wywalczył z kolei Maciej Jankowski. Wcześniej Zmarzlik był najlepszy w Grand Prix także w 2019 i 2022 roku. 

Zobacz wideo Żużel na Narodowym. Zmarzlik na podium. GP emocji!

Żużlowe Grand Prix. Bartosz Zmarzlik obroni tytuł?

Przed ostatnim wyścigiem Bartosz Zmarzlik ma sześć punktów przewagi w klasyfikacji końcowej nad drugim Fredrikiem Lindgrenem. Jeszcze dwa tygodnie temu była ona jeszcze wyższa, jednak stopniała po dyskwalifikacji Zmarzlika na Grand Prix w duńskim Vojens. 

Co musi zrobić Zmarzlik, aby zapewnić sobie czwarty w karierze tytuł indywidualnego mistrza świata? Jeśli stanie na podium nie będzie musiał oglądać się na wyniki Szweda. Gdyby jednak Bartosz Zmarzlik ukończył zmagania w Toruniu na czwartym miejscu, a Lindgren wygrał, wtedy tytuł powędruje do rywala Polaka. 

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Dla Bartosza Zmarzlika zwycięstwo w Grand Prix może być kolejnym sukcesem w tym sezonie. Przed tygodniem został wraz z Motorem Lublin mistrzem Polski. Wcześniej wywalczył także drużynowe mistrzostwo Europy. 

Żużel na żywo dziś. Gdzie i o której oglądać Grand Prix Polski? [TRANSMISJA TV, STREAM]

Początek zmagań na toruńskiej MotoArenie o godzinie 19:00. Transmisję na żywo przeprowadzi stacja TTV oraz usługa Eurosport Extra na Playerze. Wcześniej, bo o 12:55 rozpoczną się kwalifikację do wieczornej rywalizacji. Ich transmisję przeprowadzi Eurosport 1, a także Eurosport Extra.

Więcej o: