Szokujący ruch Orlenu. Został sponsorem anonimowego zawodnika z zagranicy

Orlen wesprze zawodnika z zagranicy - informuje speedwaynews.pl. Spółka należąca do Skarbu Państwa mocno angażuje się w żużel, sponsorując m.in. Bartosza Zmarzlika i Motor Lublin, a teraz będzie miała kolejnego podopiecznego w ramach Orlen Speedway Academy. 16-latek nawet dla zagorzałych fanów tego sportu pozostaje mało znaną postacią, ale czyni gigantyczne postępy.

Orlen coraz mocniej angażuje się w żużel. Koncern paliwowy w tym sezonie był głównym sponsorem mistrzów Polski, którzy występowali pod nazwą Platinum Motor Lublin. Ponadto spółka Skarbu Państwa pozostaje partnerem mistrza świata Bartosza Zmarzlika i mistrza świata juniorów Mateusza Cierniaka. Teraz pod patronatem polskiego giganta powalczy również zawodnik zza granicy. 

Zobacz wideo Ujawniamy! Tak wyglądał wybór Probierza i słynna prezentacja Dorny

Orlen sponsorem 16-latka zza granicy. Dołączył do Bartosza Zmarzlika i Mateusza Cierniaka

Portal speedwaynews.pl poinformował, że nowym podopiecznym Orlenu został Adam Bednar. 16-letni Czech nie zaistniał jeszcze w żużlu na światową skalę, ale jest wskazywany, jako wielki talent. Obecnie występuje w czeskim AK Marketa Praga oraz niemieckim MC Gustrow Torros. 

W sezonie 2020 Bednar został Indywidualnym Mistrzem Czech w klasie 125cc, a w kolejnych dwóch latach wygrywał w klasie 250cc. Ponadto 2022 wywalczył brąz Indywidualnych Mistrzostw Europy 250cc. Z kolei sezon 2023 jest dla niego pierwszym w dorosłym żużlu. W nim pokazał się kapitalnie podczas mistrzostw Europy par U-19, gdzie zdobył 15 z 18 punktów reprezentacji Czech. 

16-latek występuje już logo Orlenu na kevlarze, co można było zobaczyć podczas 49. Zlatej Stuhy oraz Memoriału Lubosa Tomicka. Właśnie w związku z drugim wydarzeniem wziął udział w konferencji prasowej Orlen Speedway Academy, na której siedział w towarzystwie Bartosza Zmarzlika i dyrektorki Orlenu ds. marketingu sportowego Anny Ziobroń.

Prawdopodobnie podpisanie kontraktu sponsorskiego z 16-letnim Czechem ma związek z ekspansją Orlenu w Czechach oraz inwestycjami w tamtejszy żużel. Polski koncern sponsorował m.in. wspomniany wcześniej Memoriał Lubosa Tomicka, a jego logo pojawia się również przed magazynem "Świat Motoryzacji". 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

W Polsce Orlen również aktywnie działa w żużlu juniorskim. Poza sponsorowaniem Mateusza Cierniaka w zeszłym sezonie był także sponsorem tytularnym drużyny U24 Orlen Celfast Wilków Krosno, która zajęła drugie miejsce w młodzieżowej ekstralidze. 

Więcej o: