Nowe wieści po koszmarnym wypadku Patricka Hansena. Są pozytywy [WIDEO]

- Zrobię wszystko, aby wrócić jak najszybciej do sprawności i siąść na motor - przekazał fanom Patrick Hansen w mediach społecznościowych. Żużlowiec w sobotę doznał koszmarnego wypadku podczas ćwierćfinału rozgrywek pierwszej ligi i pierwsze prognozy nie były zbyt optymistyczne.

Patrick Hansen sobotni mecz pomiędzy Agred Malesą Ostrovią Ostrów Wielkopolski a ROW-em Rybnik zakończył w szpitalu. Duńczyk podczas jednego z biegów zderzył się z kolegą z zespołu Patrykiem Wojdyło i z wielkim impetem uderzył w bandę. Siłę uderzenia można określić po zachowaniu motocykla, który przeleciał kilka rzędów trybun. 24-latek po meczu trafił do ostrowskiego szpitala, ale z powodu braku tam oddziału neurochirurgi przetransportowano go do Kalisza. Tam pozostaje do dziś, ale w znacznie lepszym stanie. 

Zobacz wideo Usyk show na konferencji. "Tu nie można bić. Komedia"

Dobre wieści od Patricka Hansena po koszmarnym wypadku. "Zostanę minimum dwa miesiące"

Pierwsze informacje po wypadku mówiły, że Hansen jest w bardzo złym stanie. Donoszono, że zawodnik nie ma czucia w obu nogach, co zwiastowało najgorsze. Później jednak zdementował to Rafał Garcarek na Twitterze, powołując się na informację od samego zawodnika. Teraz Duńczyk sam potwierdził, że po pierwszej operacji jest sporo pozytywów. 

"W sobotę przeszedłem operację kręgosłupa, która przebiegła dobrze. Mam złamany krąg L1, uszkodzony rdzeń kręgowy, ale nie przerwany. Złamaną kostkę oraz uszkodzone płuca" - przekazał zawodnik w mediach społecznościowych. Tam również udostępnił zdjęcie ze szpitala oraz film, na którym pokazuje, jak rusza obiema nogami. 

Wiadomo również, że czekają go kolejne operacje. "Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj lub jutro do południa przejdę drugą operację na kostkę. Zostanę w szpitalu 7-10 dni, a następnie będę przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego w Krakowie, gdzie zostanę minimum 2 miesiące" - poinformował 24-latek. 

Optymistyczne informacje o stanie zdrowia żużlowiec skwitował zapewnieniem, że będzie chciał wrócić nie tylko do sprawności, ale również na motocykl. "Przede mną długa i ciężka rehabilitacja, ale zrobię wszystko, aby wrócić jak najszybciej do sprawności i siąść na motor!" - podsumował Patrick Hansen. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie zabrakło również podziękowań dla personelu szpitala oraz sponsorów i władz ROW-u Rybnik. Pod wpisem wsparcie dla Patricka Hansena wyrazili najlepsi żużlowcy świata. Wśród nich są m.in. Martin Vaculik, Dominik Kubera i Nicki Pedersen. 

Więcej o: