Zmarzlik drugi w kwalifikacjach przed GP w Warszawie. Przegrał z klubowym kolegą

Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce podczas kwalifikacji do sobotniego Grand Prix na żużlu na Stadionie Narodowym. Najlepszy okazał się Fredrik Lindgren. Podium uzupełnił Max Fricke, ubiegłoroczny triumfator zmagań w Warszawie.

Tegoroczne zawody z cyklu Grand Prix na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się po raz siódmy. Główna rywalizacja o punkty do klasyfikacji, która wyłoni indywidualnego mistrza świata na żużlu, miejsce będzie miała w sobotę, lecz dzień wcześniej zorganizowano kwalifikacje, które decydują o numerach startowych.

Zobacz wideo Traktowanie sędziów? Listkiewicz nie kryje oburzenia

Zmarzlik tuż za klubowym kolegą. Reszta Polaków w drugiej dziesiątce

Najszybszy czas jednego okrążenia uzyskał Fredrik Lindgren - 13.099 sekund. Mimo iż tor w Warszawie jest "jednodniowy", czyli przygotowywany specjalnie na pojedyncze zawody, Szwed lubi się na nim ścigać i regularnie osiąga dobre wyniki. Aż czterokrotnie stawał tutaj na podium. Zawodnik Motoru Lublin wybrał numer 13.

Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął jego klubowy kolega, Bartosz Zmarzlik. Swój wynik - 13.175 sekund - osiągnął dopiero w ostatnim przejeździe, dzięki któremu awansował o aż dwanaście pozycji. Obrońca tytułu mistrza świata wygrał "piątkę". Podium uzupełnił Max Fricke, który zwyciężał w GP Warszawy w zeszłym roku.

Zdecydowanie gorzej wypadli pozostali reprezentanci Polki. Dopiero 11. był Patryk Dudek, Maciej Janowski 14. Niesklasyfikowany został Dominik Kubera. 24-latek jadący z dziką kartą jako zawodnik miejscowy, nie ukończył kwalifikacji, gdyż podczas pierwszego przejazdu zanotował groźny wypadek i w karetce opuścił tor. Wciąż czekamy na informacje o jego stanie zdrowia i czy będzie w stanie rywalizować w jutrzejszych zawodach. 

W sobotę na trybunach Stadionu Narodowego zasiądzie komplet 54 tysięcy widzów, którzy będą emocjonować się zmaganiami najlepszych żużlowców na świecie. W tym sezonie cyklu Grand Prix odbył się jeden turniej. W Gorican najlepszy był Bartosz Zmarzlik. Za jego plecami ulokowali się Robert Lambert oraz Fredrik Lindgren. Początek Grand Prix w Warszawie w sobotę o godz. 19:00.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.