Legendarny polski klub w agonii. Dramatyczne słowa. "Zmierzamy do zgaszenia światła"

- Nieuchronnie zmierzamy do zgaszenia światła w klubie. Ten klub od dawna nie jest prowadzony w normalnych warunkach. Trwa agonia - mówi Zbigniew Rozkrut, były działacz Unii Tarnów w rozmowie z "Interią".

Unia Tarnów jest trzykrotnym drużynowym mistrzem Polski (2004, 2005 i 2012), który jeszcze w 2018 roku występował w ekstralidze. Od tamtego jednak czasu klub, w którego barwach występowali Tomasz Gollob czy Greg Hancock, zaliczył cztery kolejne sezony w I lidze. Z tej Unia również spadła i w 2022 roku występowała już w II lidze, w której także będzie rywalizować w tym roku.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Saif Ben Sulayem (na środku) nie żyjeSzef FIA w pogrążony w żałobie. Nie żyje jego 29-letni syn

Legendarny klub żużlowy w agonii. "Zmierzamy do zgaszenia światła"

Unia Tarnów ma obecnie duże problemy finansowe. - Pragniemy podkreślić, że bez tego wsparcia start w kolejnym sezonie rozgrywek będzie niemożliwy" - to fragment apelu władz Unii Tarnów do prezydenta miasta Romana Ciepieli. Klub prosił o pomoc finansową, ponieważ w innym wypadku Tarnów zniknie z żużlowej mapy Polski.

Na temat tego apelu wypowiedział się Zbigniew Rozkrut, były działacz Unii Tarnów.

- Czytałem ze znajomym ten list i wyszły nam zajady ze śmiechu. Nie mam zielonego pojęcia, na co liczy prezes Daniel Bałut. Przecież prezydent już dawno wypiął się na sport. Nie jestem jego wrogiem, naprawdę doceniam starania pana prezesa, że próbuje wyciągnąć klub z bagna, ale czy on właśnie wybudził się z dziesięcioletniego snu? Ciepiela miał żużel w głębokim poważaniu od początku swojej kadencji - mówi Rozkrut w rozmowie z "Interią".

Według niego sytuacja klubu jest dramatyczna.

- Realnie patrząc, nieuchronnie zmierzamy do zgaszenia światła w klubie. Załóżmy, że Grupa Azotów znów rzuci koło ratunkowe Unii, drużyna wystartuje w lidze, to ponawiam pytanie, co dalej? Ten klub od dawna nie jest prowadzony w normalnych warunkach. Trwa agonia. Na stadion przyjdzie w porywach do tysiąca największych zapaleńców, którzy popatrzą z sentymentem na kręcących się w kółko zawodników, pomruczą pod nosem bez emocji, że kiedyś to było, odwrócą się na bucie i pójdą domu - dodał Rozkrut.

Azerbaijan F1 GP Auto RacingSzybko poszło. Hamilton już jest wściekły na zespół. "Popełniliśmy błąd"

Zmagania w II lidze Unia Tarnów ma rozpocząć w weekend 8-9 kwietnia przeciwko Stali Rzeszów. 

Więcej o: