To może być koniec. Zaskakuje i rozważa wycofanie się ze sportu

Władze PGE Ekstraligi nie podjęły decyzji w sprawie rosyjskich żużlowców. Niepewny przyszłości Emil Sajfutdinow zaskakuje i rozważa zakończenie sportowej kariery.

Po wybuchu wojny na Ukrainie rosyjscy żużlowcy zostali wykluczeni ze startów w PGE Ekstralidze. Emil Sajfutdinow w rozmowie z władzami Apatora Toruń miał powiedzieć, że jeśli sytuacja się nie zmieni, czeka go zakończenie kariery.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Emil Sajfutdinow niepewny startów. Może zakończyć karierę

Sytuacja rosyjskich żużlowców na polskich torach nie ulega zmianie od początku wybuchu wojny na Ukrainie. Ze startami musiał pożegnać się także Emil Sajfutdinow, żużlowiec Apatora Toruń. Rosjanin od 2009 roku posiada polski paszport, ale zawsze startował na rosyjskiej licencji i reprezentował swój kraj. Polski Związek Motorowy zdecydował, że z tego powodu Sajfutdinowowi nie należy się specjalne traktowanie i pomimo że sytuacja miała zmienić się we wrześniu, to nadal nic w tej sprawie nie wiadomo.

Jak podaje Interia, w prywatnej rozmowie z szefami toruńskiego klubu, Sajfutdinow miał przyznać, że jeśli do listopada nie dostanie od PZM zgody na starty, zakończy karierę. 33- latek w tym sezonie ani razu nie wystartował w PGE Ekstralidze, ale wciąż musi płacić swojemu teamowi oraz zajmować się utrzymaniem motocykli. Na pytanie Interii o rzekomym zakończeniu kariery przez Sajfutdinowa jego menadżer Tomasz Suskiewicz odpowiedział tajemniczo: - Ustaliliśmy, że do czasu decyzji PZM nie będziemy wypowiadać się publicznie.

PZM nie podjął decyzji w sprawie rosyjskich żużlowców

Polski Związek Motorowy cały czas rozważa sytuację rosyjskich żużlowców, którzy posiadają polskie paszporty. Jak podaje Interia, PZM czeka na interpretację prawników w kwestii konstytucyjności zakazu występów dla Rosjan z polskim paszportem. Wciąż nie wiadomo, czy w następnym sezonie zobaczymy rosyjskich żużlowców na polskich torach, nawet tych w polskim obywatelstwem.

W podobnej do Emila Sajfutdinowa sytuacji jest także Artiom Łaguta, który polskie obywatelstwo otrzymał w kwietniu 2020 roku. Inaczej za to wygląda sytuacja Gleba Czugunowa, który jest Rosjaninem, ale od lat startuje w zawodach pod polską flagą. 

Więcej o: