Zmarzlik reaguje na tytuł mistrza świata. "Będziemy mocno świętować"

- Muszę ochłonąć i na spokojnie pomyśleć nad tym, czego dokonałem. Wszyscy pytali mnie, jak to będzie. Teraz czuję wielką ulgę - mówił Eurosportowi tuż po wywalczeniu trzeciego tytułu mistrza świata Bartosz Zmarzlik. Wybitny żużlowiec nie ukrywał, że bardzo zależało mu na zapewnieniu końcowego triumfu na jedne zawody przed końcem rozgrywek.

Fenomenalny Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Szwecji w Malilli i zapewnił sobie trzecie mistrzostwo świata w karierze! Zmarzlik został najmłodszym trzykrotnym mistrzem świata w historii żużla. Trzecie miejsce w Malilli zajął także drugi z Polaków - Maciej Janowski.

Zobacz wideo Najcenniejszy skarb Lewandowskiego ukryty w Monachium. "Niewiarygodne"

"Wiele razy o tym marzyłem i dokonałem tego"

Już po pierwszym z półfinałów wszystko w walce o tytuł było już jasne. Defekt Leona Madsena sprawił, że Bartosz Zmarzlik jeszcze przed swoim wyścigiem mógł świętować swoje trzecie mistrzostwo świata w karierze. Polak został przy tym najmłodszym zawodnikiem, który zdobył trzeci tytuł najlepszego żużlowca globu.

Robert Lewandowski podczas meczu Barcelona-ElcheSzaleństwo w Hiszpanii trwa. Lewandowski znów zachwycił. "Wszechmocny"

- To jest niewiarygodne uczucie. Patrzyłem na ten pierwszy półfinał i nie wiedziałem, co powiedzieć tuż po nim. Wszystko się świetnie dla mnie ułożyło. Miałem czasami wzloty i upadki, ale w Grand Prix byłem regularny. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ wywalczyłem już trzy tytuły mistrzowskie. Wiele razy o tym marzyłem i dokonałem tego - radował się Zmarzlik, który przed kamerami Eurosportu stanął z synem Antkiem na rękach.

Wybitny żużlowiec nie ukrywał, że bardzo zależało mu na wywalczeniu kolejnego tytułu. - Byłem bardzo skupiony przed tym wieczorem, ponieważ bardzo chciałem wygrać i zostać mistrzem już przed ostatnią rundą Grand Prix w Toruniu - kontynuował Zmarzlik, który podkreślił, że wokół niego pojawiało się ostatnio sporo presji.

- Muszę ochłonąć i na spokojnie pomyśleć nad tym, czego dokonałem. Wszyscy pytali mnie, jak to będzie. Teraz czuję wielką ulgę. Od czterech lat ten wrzesień i październik są dla mnie bardzo stresujące, bo walczyłem o tytuł mistrza świata, ale już mogę odetchnąć. Będziemy mocno świętować w Toruniu. Będzie super jechać tam już na zupełnym luzie - zakończył mistrz świata.

Po 9 z 10 zawodów pewny mistrzostwa świata Zmarzlik ma 146 punktów. Tylko dwóch punktów brakuje do wicemistrzostwa Duńczykowi Leonowi Madsenowi (118 pkt). Na trzecie miejsce awansował Patryk Dudek, który ma na swoim koncie 99 punktów i o dwa wyprzedza Brytyjczyka Roberta Lamberta, o sześć jego rodaka Dana Bewleya i o siedem Macieja Janowskiego, a także Szweda Fredrika Lindgrena. Ostatnie zawody w Toruniu, które przede wszystkim wyłonią brązowego medalistę sezonu 2022, odbędą się 1 października.

Więcej o: