Zmarzlik zachwycił słowami do swojego syna. "Może będziesz to pamiętał"

Bartosz Zmarzlik wygrał w sobotę Grand Prix Szwecji w Malilli i zapewnił sobie trzeci tytuł mistrza świata w karierze. Po zawodach Polak w rozmowie z Eurosportem Extra zwrócił się do swojego syna. - Jeden tytuł był, jak byłeś w brzuszku, a drugi zobaczyłeś i może będziesz to pamiętał - powiedział.

Bartosz Zmarzlik już po półfinale był pewny, że obroni tytuł. Defekt wykluczył bowiem z rywalizacji jego najgroźniejszego rywala, Leona Madsena. Polak przypieczętował sukces zwycięstwem 18. zawodów Grand Prix w karierze i został najmłodszym zawodnikiem, który zdobył trzeci tytuł najlepszego żużlowca globu w wieku 27 lat. Trzeci w Malilli był drugi z Biało-Czerwonych - Maciej Janowski.

Zobacz wideo Lewandowski wrócił do domu. Reakcja kibiców podzielona

Zmarzlik po zwycięstwie w Malilli. "Chciałem to też zrobić na oczach mojego Antka"

Do końca walki o mistrzostwo świata zostały już tylko jedne zawody, które odbędą się 1 października w Toruniu. Zmarzlik po zmaganiach w GP Szwecji podkreślił w rozmowie z Eurosportem Extra, że sobotnie zwycięstwo pozwoli mu podejść do kończącej sezon rywalizacji na toruńskiej Motoarenie z innym nastawieniem. - Cały czas sobie tłumaczyłem, że jak nie dzisiaj, to nic się nie dzieje i będę na maksa walczył w Toruniu. To jednak niesamowite uczucie jechać do Torunia na zupełnym luzie - stwierdził zawodnik.

Rosja w 2018 roku wygrała zawody Speedway of Nations. Od lewej: Artiom Łaguta, Emil Sajfutdinow i Gleb CzogunowRosjanie mogą wrócić do Polski. "Żadnej różnicy"

Trzykrotnemu już mistrzowi świata towarzyszył jego synek, Antek. Polak przyznał,  że jego obecność była dodatkową motywacją. - Chciałem to też zrobić na oczach mojego Antka - powiedział Zmarzlik. Po chwili zwrócił się do trzymanego na rękach dziecka w rozczulający sposób. - Jeden tytuł był, jak byłeś w brzuszku, a drugi zobaczyłeś i może będziesz to pamiętał - stwierdził żużlowiec. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Adrian MiedzińskiAdrian Miedziński wróci na tor po groźnym wypadku? Rodzina jest przeciw

Przed ostatnimi zawodami pewny mistrzostwa świata Zmarzlik ma 146 punktów. Tylko dwóch punktów brakuje do wicemistrzostwa Duńczykowi Leonowi Madsenowi (118 pkt). Na trzecie miejsce awansował Patryk Dudek, który ma na swoim koncie 99 punktów. W walce o brązowy medal liczą się jeszcze Brytyjczycy Robert Lambert i Dan Bewley, Szwed Fredrik Lindgren oraz trzeci z Polaków, Maciej Janowski.

Więcej o: