Adrian Miedziński wróci na tor po groźnym wypadku? Rodzina jest przeciw

Adrian Miedziński powoli wraca do zdrowia po wypadku, jakiemu uległ w trakcie półfinałowego meczu 1. Ligi Żużlowej. Eksperci zastanawiają się, kiedy zawodnik ponownie pojawi się na torze. Jak donosi portal Interia, powrót żużlowca do rywalizacji stoi pod dużym znakiem zapytania, bowiem przeciwna kontynuowaniu kariery jest jego rodzina.

W piątek 26 sierpnia podczas półfinałowego meczu 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Stelmet Falubazem Zielona Góra a Abramczyk Polonią Bydgoszcz Adrian Miedziński uległ fatalnemu w skutkach wypadkowi. Zawodnik stracił panowanie nad motocyklem, po czym mocno uderzył w tor. Natychmiast przewieziono go do szpitala, gdzie podjęto decyzję o wprowadzeniu żużlowca w stan śpiączki farmakologicznej z uwagi na liczne obrażenia. W wyniku wypadku doznał m.in. obrażeń głowy w postaci urazu aksonalnego, urazu odcinka szyjnego i piersiowego kręgosłupa.

Zobacz wideo Kontrowersyjny format MŚ siatkarzy. Polacy uprzywilejowani. "Bolączka siatkówki od lat"

Adrian Miedziński wraca do zdrowia. Rodzina sprzeciwia się kontynuowaniu kariery przez zawodnika

Mimo tak ciężkich obrażeń Miedziński bardzo szybko dochodzi do siebie. Najpierw zaczął samodzielnie oddychać, a następnie został wybudzony ze śpiączki. Lekarze poinformowali kilka dni temu, że 37-latek rozpoznaje bliskich i jest w stanie z nimi rozmawiać. 

GP HolandiiZamieszki podczas GP Holandii. Zaskakujące doniesienia mediów. "To głupie"

W związku z tym pojawia się pytanie, kiedy zawodnik wróci na tor. Choć w tej sytuacji bardziej racjonalnym pytaniem jest to, czy w ogóle zdecyduje się kontynuować karierę. Jak donosi portal Interia, rodzina Miedzińskiego nie zgadza się na taki ruch. "Podobno najbardziej przeciwna powrotowi Adriana ma być jego partnerka, która chce wręcz, by sprzedał motocykle. Każdy z otoczenia żużlowca ma świadomość, że uciekł spod topora i kolejnym razem może nie mieć już tyle szczęścia" - czytamy. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

37-latek jest bardzo doświadczonym żużlowcem. Z reprezentacją Polski dwukrotnie sięgał po drużynowy Puchar Świata. W dorobku ma także tytuł drużynowego mistrza świata juniorów. Oprócz tego dwukrotnie zdobywał tytuł drużynowego mistrza Polski.

Lewis HamiltonW Mercedesie wybiło szambo. Hamilton nie wytrzymał. "Nie wierzę, że tak to spier***"

Jednak oprócz sukcesów Miedziński miał w karierze także wiele pecha. Na jego koncie widnieje ponad 150 upadków. Wypadek z półfinałowego meczu 1. Ligi Żużlowej nie był pierwszym, kiedy stracił panowanie nad motorem na wyjściu z łuku.

Więcej o: