Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Adriana Miedzińskiego

W zeszłym tygodniu Adrian Miedziński doznał fatalnego w skutkach wypadku, po którym doszło między innymi do urazu aksonalnego. Zawodnik przebywał w śpiączce. Jak informują WP SportoweFakty, lekarze rozpoczęli już proces wybudzania żużlowca Polonii Bydgoszcz.

W zeszły piątek podczas półfinałowego meczu 1. Ligi Żużlowej pomiędzy Stelmet Falubazem Zielona Góra a Abramczyk Polonią Bydgoszcz zawodnik bydgoskiego klubu Adrian Miedziński uległ fatalnemu w skutkach wypadkowi. W trakcie jednego z biegów uderzył w jednego z rywali i upadł na tor. Miedziński stracił przytomność i został przetransportowany do szpitala.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Nowe informacje w sprawie stanu zdrowia Adriana Miedzińskiego

Zawodnik został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Pierwsze badania wykazały, że doszło do ciężkiego urazu kręgosłupa, a także urazu aksonalnego, który jest najcięższą formą obrażenia mózgu zamkniętego. W poniedziałek klub poinformował, że w ciągu paru dni będzie podjęta próba wybudzenia Miedzińskiego ze śpiączki. 

FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń - MOJE BERMUDY STAL Gorzów Zaskakujące sceny w Toruniu. "Żenująca sytuacja". Kibice żądają odsunięcia zawodnika

Najnowsze informacje na temat jego stanu zdrowia przekazały WP Sportowe Fakty. Jak podają dziennikarze, w czwartek rozpoczął się proces wybudzania zawodnika ze śpiączki, a lekarze postanowili spróbować odłączyć go także od aparatury podtrzymującej życie. Obecnie Miedziński oddycha już samodzielnie. Mimo dobrych informacji zawodnik nadal jest w stanie ciężkim. Ostateczna ocena jego stanu zdrowia znana będzie dopiero za kilka dni.  

Wszyscy mają nadzieję na szybki powrót do zdrowia żużlowca. Solidarność z nim i jego rodziną pokazują kibice, którzy wspierają go licznymi wiadomościami. Słowa otuchy kierują nie tylko fani Polonii Bydgoszcz, ale także innych polskich klubów. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

37-latek ma w swojej karierze wielkiego pecha. Zaliczył już ponad 150 upadków. Zeszłotygodniowy wypadek nie był również pierwszym, kiedy stracił panowanie nad motorem na wyjściu z łuku.

Polscy żużlowcy zostali okradzeni w Niemczech Polacy zdominowali turniej w Niemczech i zostali okradzeni

Więcej o: