Bartosz Zmarzlik pędzi po tytuł mistrza świata. "Ponura sytuacja"

Bartosz Zmarzlik na cztery wyścigi przed końcem tegorocznego Speedway Grand Prix jest liderem klasyfikacji generalnej. Jego największy rywal Leon Madsen ma 22 punkty straty do Polaka. - Pokonanie Zmarzlika będzie bardzo trudne - uważa Duńczyk.

Bartosz Zmarzlik wygrał w tym roku cztery indywidualne wyścigi podczas Speedway Grand Prix. Polak jest na bardzo dobrej drodze do zdobycia trzeciego w karierze tytułu mistrza świata. 

Zobacz wideo Lewandowski czy Messi? Pytamy kibiców w Barcelonie. Miażdżąca różnica

Bartosz Zmarzlik na kursie po zwycięstwo w Speedway Grand Prix. Rywal nie ma wątpliwości

Bartosz Zmarzlik w tym sezonie jest niezwykle regularny i  zdobył już 96 punktów podczas Speedway Grand Prix. 27-latek ma 22 punkty przewagi nad Duńczykiem Leonem Madsenem i wiele wskazuje na to, że zdobędzie tytuł. Takiego zdania jest także największy rywal Polaka.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Daniel Ricciardo na wylocie z F1. Daniel Ricciardo na wylocie z F1. "Nie wyobrażam sobie, by dostał szansę"

- Zmarzlik zdobył w Cardiff cztery punkty więcej niż ja. Sytuacja w klasyfikacji mistrzostw wygląda ponuro. Wciąż jest mała szansa na tytuł, ale nie wygląda to za dobrze - powiedział i dodał: - Lepiej wygląda kwestia drugiego miejsca, ale jeśli celujesz w tytuł mistrzowski, to mimo wszystko jest to rozczarowujące. Pokonanie Zmarzlika będzie bardzo trudne.

Madsen zaznaczył, że podczas ostatniego wyścigu w Cardiff był przekonany, że ma szanse odnieść zwycięstwo. Ostatecznie nie znalazł się nawet na podium.  - W wielkim finale zawiódł mnie silnik, w ogóle nie było w nim mocy. Zmagałem się z taką sytuacją w tym roku już kilkukrotnie. Gdy taśma poszła w górę, od razu czułem, że coś jest nie tak.

Bartosz Zmarzlik (95) podczas Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Bydgoszcz, 25 marca 2022 r.Niespodzianka. Zmarzlik pokonany w 2. rundzie IMP. Poważny wypadek Janowskiego

Bartosz Zmarzlik liderem, Patryk Dudek trzeci. Będzie dwóch Polaków na podium klasyfikacji generalnej?

Oprócz liderującego Bartosza Zmarzlika bardzo dobrze podczas Speedway Grand Prix radzi sobie też Patryk Dudek. 30-letni żużlowiec traci 31 punktów do liderującego Zmarzlika. 

Klasyfikacja Speedway Grand Prix 2022:

 1.  Bartosz Zmarzlik 96
 2. Leon Madsen 74
 3. Patryk Dudek 65
 4. Daniel Bewley 64
 5. Fredrik Lindgren 62
 6. Maciej Janowski 60
 7. Tai Woffinden 54
 8. Martin Vaculik 53
 9. Jason Doyle 53
 10. Mikkel Michelsen 52
 11. Robert Lambert 52
Więcej o: