To on może zastąpić Bartosza Zmarzlika w Stali Gorzów. Życiowa szansa

Bartosz Zmarzlik od 2023 roku będzie nowym zawodnikiem Motoru Lublin. Prawdopodobnie jego następcą w Stali Gorzów zostanie Oskar Fajfer, który przez cztery ostatnie sezony jeździł dla GTM Startu Gniezno. 28-latek pożegnał się już z kibicami Startu w mediach społecznościowych.

Bartosz Zmarzlik zdecydował się odejść po dwunastu latach ze Stali Gorzów. Dwukrotny indywidualny mistrz świata ma dołączyć do Motoru Lublin, który jest gotów mu płacić sześć milionów złotych rocznie. - Motor to historia o kopciuszku, która się udała, bo kibice w Lublinie byli bardzo spragnieni żużla. Klub jest na fali wznoszącej, chce być najlepszy, chce być mistrzem, no to ściąga najlepszego zawodnika - mówił Sport.pl Michał Korościel, komentator żużla. Kto zastąpi Zmarzlika w Stali Gorzów?

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Stal Gorzów znalazła następcę Zmarzlika? Niedawno pożegnał się ze swoim obecnym pracodawcą

Oskar Fajfer wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że z końcem sezonu 2022 przestanie być zawodnikiem GTM Startu Gniezno. 28-latek występował w tym zespole przez ostatnie cztery sezony. "Drodzy kibice! Mój czas w Starcie Gniezno na obecną chwilę dobiega końca. Pragnę Wam serdecznie podziękować za wspólnie spędzone cztery sezony. Nadal jest mi ciężko uwierzyć i pogodzić się z faktem, że moja drużyna spadła do drugiej ligi. Będę mocno trzymał za Was kciuki" - napisał Fajfer w mediach społecznościowych.

Oskar Fajfer był kapitanem GTM Startu Gniezno w tym sezonie i uzyskał średnią punktów równą 1,967, startując w jedenastu meczach. Na ten moment wydaje się, że to właśnie 28-latek zastąpi odchodzącego Bartosza Zmarzlika w Stali Gorzów. To też raczej nie będzie jedyny transfer Stali, ponieważ Patrick Hansen kończy wiek zawodnika U24. Niewykluczone, że jego miejsce zajmie Jakub Miśkowiak z Włókniarza Częstochowa.

Oskar Fajfer podchodzi do rozgrywek Ekstraligi z dużymi ambicjami, a transfer do Stali Gorzów może być jego życiową szansą. Fajfer chciał startować w Ekstralidze już w zeszłym roku, ale wtedy nie było konkretnego zainteresowania.

Więcej o: