Tai Woffinden miał wypadek. Obrońcy tytułu mistrzów świata osłabieni w finale

Wielkiego pecha miał w piątek trzykrotny mistz świata na żużlu Tai Woffinden. Reprezentant Wielkiej Brytanii upadł w trakcie jazdy na rowerze na tyle nieszczęśliwie, że z powodu kontuzji musiał się wycofać z sobotniego finału Speedway of Nations. Początek rywalizacji w Vojens o godzinie 19:00.

W sobotnim finale Speedway of Nations reprezentacja Polski w składzie Bartosz Zmarzlik - Patryk Dudek - Maciej Janowski powalczy o pierwsze złoto w historii tych zawodów. Rywalami Polaków będą Finowie, Australijczycy, Czesi, Szwedzi, gospodarze Duńczycy oraz obrońcy tytułu Brytyjczycy. Ci ostatni do zawodów podejdą jednak mocno osłabieni.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Woffinden nie jedzie w finale SoN. Nieszczęśliwy wypadek na rowerze

Jak podaje oficjalna strona zawodów, trzykrotny indywidualny mistrz świata Tai Woffinden wycofał się z sobotniego finału z powodu kontuzji pleców. Portal Interia dodaje, że doświadczony Brytyjczyk tej kontuzji nabawił się w piątek, upadając podczas wycieczki rowerowej. 

Woffinden pojechał do szpitala m.in. na prześwietlenie, a wobec jego absencji w Vojens Wielką Brytanię będzie reprezentowało tylko dwóch zawodników - Robert Lambert i Dan Bewley. Mechanicy i sprzęt trzykrotnego mistrza świata mają być jednak z nimi w boksie brytyjskiej kadry, by służyć pomocą mniej doświadczonym z Brytyjczyków w razie potrzeby podczas walki o obronę tytułu drużynowego mistrzostwa świata.

Polacy mistrzami Speedway of Nations 2Polska mistrzem świata po raz 9. z rzędu. Mnóstwo szczęścia w finale SoN 2

Na pocieszenie dla reprezentacji Wielkiej Brytanii można przypomnieć to, jak wyglądały finały Speedway of Nations przed rokiem, gdy po pierwszym dniu dwudniowej rywalizacji Tai Woffinden także musiał się wycofać z powodu kontuzji. Duet Dan Bewley - Robert Lambert spisał się jednak doskonale i wywalczył złoto, pokonując w wielkim finale Polaków.

Początek sobotniej rywalizacji Speedway of Nations w duńskim Vojens o godzinie 19:00. Relacja na żywo na Sport.pl.

Więcej o: