Zmiana w kadrze Polski na finał Speedway of Nations. Bartosz Zmarzlik z nowym partnerem

Rafał Dobrucki zdecydował się na zmianę przed sobotnim finałem Speedway of Nations w Vojens. Tym razem drugim naszym reprezentantem, obok Bartosza Zmarzlika, będzie Patryk Dudek, a nie Maciej Janowski.

Polska awansowała do finału Speedway of Nations w duńskim Vojens, ale nie brakowało problemów w półfinale. Biało-czerwoni byli słabsi od Austrii i Finlandii w fazie zasadniczej, ale w barażu okazali się lepsi od Niemców. - Nie róbmy "zadymy", bo jest awans i wszystko, co najlepsze wciąż przed nami. Niemniej w najczarniejszych snach nie spodziewałem się, że tak się to potoczy. To nie sukces, ale wykonanie planu minimum - uważa Marek Cieślak, były opiekun żużlowej reprezentacji Polski.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Zmiana w reprezentacji Polski przed finałem Speedway of Nations

Trener Rafał Dobrucki postanowił dokonać jednej zmiany przed finałową rywalizacją w Speedway of Nations. Tym razem obok Bartosza Zmarzlika pojedzie Patryk Dudek, natomiast Maciej Janowski będzie rezerwowym. Zawodnik Betard Sparty Wrocław przegrał rywalizację z Timo Lahtim i Timim Salonenem, przez co Finowie wygrali w półfinale z Polską 5:4. Z Australią było nieco gorzej, bo Bartosz Zmarzlik zajął drugie miejsce, a Patryk Dudek przyjechał ostatni i Polacy przegrali 3:6.

Poza Polską w finale wystąpi Dania (gospodarze), Czechy, Szwecja, Finlandia, Wielka Brytania, Australia i Szwecja. To właśnie Brytyjczycy będą bronili tytułu zdobytego w zeszłym roku w rywalizacji z biało-czerwonymi. Reprezentacja Polski wtedy pewnie jechała po złote medale dzięki podwójnemu prowadzeniu, ale ich szyki pokrzyżował upadek Macieja Janowskiego. W obecnym systemie rozgrywek Polska trzykrotnie znajdowała się na drugim miejscu, a raz była trzecia.

Decyzja Rafała Dobruckiego sprawiła, że w kadrze na finałową rywalizację nie znalazło się dwóch zawodników oczekujących, czyli Dominik Kubera i Janusz Kołodziej. Finał Speedway of Nations w Vojens rozpocznie się w sobotę 30 lipca o godzinie 19:00. Transmisję z zawodów będzie można obejrzeć wyłącznie w Eurosporcie Extra w Playerze.

Więcej o:
Copyright © Agora SA