Kibice Stali reagują na oświadczenie Zmarzlika. "O jakim rozwoju mowa?"

- Odchodzi zawodnik, który przez spory okres czasu był liderem i kapitanem drużyny. Niejednokrotnie brał ciężar na swoje barki. Ale nie przemawia do nas argument chęci rozwoju, ponieważ Bartek osiągnął w żużlu praktycznie wszystko, więc o jakim rozwoju tu jest mowa? - reaguje Stowarzyszenie Kibiców KS Stal Gorzów "Stalowcy".
Bartosz Zmarzlik w 2019 r.
Fot. Robert Górecki / Agencja Wyborcza.pl

12 lat i koniec. Bartosz Zmarzlik zdecydował, że odejdzie z zespołu Moje Bermudy Stal Gorzów z końcem sezonu 2022. Dwukrotny indywidualny mistrz świata tłumaczy, że nie zmienia otoczenia ze względu na pieniądze. "One nigdy nie były najważniejsze w moim życiu. Po tylu wspaniałych latach, w których z dumą nosiłem i noszę nadal żółto-niebieskie barwy, poczułem, że doszedłem do ściany i aby móc iść dalej, osiągać jeszcze więcej, coś muszę zmienić. Każdy człowiek potrzebuje co jakiś czas kolejnych bodźców, aby iść dalej" - napisał Zmarzlik w oficjalnym oświadczeniu.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Kibice Stali Gorzów reagują na decyzję Bartosza Zmarzlika. "Sentymenty odchodzą na dalszy plan"

Stowarzyszenie Kibiców KS Stal Gorzów "Stalowcy" wydało oficjalne oświadczenie, w którym zabrało głos po decyzji Bartosza Zmarzlika o odejściu. Fani Stali nie ukrywali smutku z powodu decyzji dwukrotnego indywidualnego mistrza świata. "Stało się. To, co było w ostatnim czasie tematem przewodnim w środowisku żużlowym stało się faktem. Odchodzi zawodnik, który przez spory okres czasu był liderem i kapitanem drużyny. Niejednokrotnie brał ciężar wyniku drużyny na swoje barki. Za te wszystkie momenty Bartkowi składamy ogromne wyrazy podziękowania i szacunku" - czytamy.

"Stalowcy" nie wierzą jednak w słowa Bartosza Zmarzlika, że pieniądze nie miały wpływu na jego odejście ze Stali Gorzów. "Żyjemy w czasach, kiedy w sporcie, a przede wszystkim w żużlu, niestety największą rolę odgrywają pieniądze i takie wartości, jak sentymenty i przywiązanie do klubu odchodzą na dalszy plan. Nie przemawia do nas argument chęci rozwoju, ponieważ Bartek osiągnął w żużlu praktycznie wszystko. O jakim rozwoju tu jest mowa? Dobrze, aby być szczerym i otwarcie mówić o zmianach, które się chce wdrożyć w życie. Uważamy, że w tym przypadku tej szczerości zabrakło" - dodają kibice.

Bartosz Zmarzlik ma być zawodnikiem Motoru Lublin od sezonu 2023. Stal chciała zaoferować 27-latkowi podwyżkę z 4,5 do 5 mln złotych za sezon (po osiągnięciu 250 punktów), ale w Lublinie Zmarzlik ma dostawać aż 6 mln złotych rocznie. Bartosz Zmarzlik jest w tym sezonie najlepiej punktującym zawodnikiem żużlowej ekstraligi ze średnią punktową 2,58 pkt na bieg.

Więcej o: