Gała uderzył w bandę. Fatalny upadek. Na torze karetka [WIDEO]

Adrian Gała trafił do szpitala po upadku w czasie meczu 1. Ligi, w którym Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonał Aforti Start Gniezno 49:41. Klub z Gdańska wydał już także oświadczenie dotyczące stanu zdrowia żużlowca.

Do zdarzenia doszło przy wyniku 32:40 dla drużyny gości - Wybrzeża Gdańsk. Adrian Gała pędził tuż obok bandy próbując wyprzedzić Petera Kildemanda. Duńczyk nie zostawił mu jednak miejsca i Gała upadł na tor, a po chwili wpadł w bandę.

Awantura podczas meczu PGE EkstraligiBurdy kibiców przerwały mecz Ekstraligi. Musiała interweniować ochrona [WIDEO]

Fatalny wypadek podczas meczu żużlowego. Adrian Gała trafił do szpitala

Po kilku minutach na torze pojawiła się karateka pogotowia i Gała został przetransportowany do szpitala na dalsze badania. Zawodnik był niezdolny do dalszej jazdy, a sędzia zawodów Tomasz Fiałkowski stwierdził, że Gała był winny przerwania wyścigu.

- Adrian Gała pojechał do szpitala po upadku w wyścigu 13. Jest przytomny, na ten moment bez podejrzenia poważniejszego urazu. Trzymajcie kciuki - poinformowała oficjalna strona Wybrzeża Gdańsk za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Drużyna Wybrzeża zdołała wygrać to spotkanie i awansowała na czwarte miejsce w tabeli 1. Ligi, tracąc 12 punktów do pierwszej Polonii Bytom. Sytuacja ekipy gospodarzy jest natomiast o wiele gorsza. Start jest obecnie przedostatni, a ostatni ROW Rybnik ma w najbliższym czasie o wiele korzystniejszy terminarz.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Artiom ŁagutaArtiom Łaguta pozwał PZM. Rosjanin oskarża o łamanie jego praw

Nie był to jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. Kilka dni temu zawodnik Betard Sparty Wrocław Daniel Bewley wpadł bandę, a siła uderzenia była tak mocna, że Brytyjczyk wylądował w pasie bezpieczeństwa. - Poza ogólnymi potłuczeniami zdiagnozowano u niego jedynie uraz wyniosłości międzykłykciowej lewej kości piszczelowej - poinformował klub o stanie zdrowia 23-latka.