"Gorzów pływa". Absurdalne obrazki. Inauguracja kolejki odwołana

Mecz Stali Gorzów z GKM-em Grudziądz w ramach 11. kolejki PGE Ekstraligi został odwołany z powodu silnych opadów deszczu i zalania parku maszyn. Na ten moment nie jest znany nowy termin spotkania.

Część zasadnicza tego sezonu PGE Ekstraligi nieuchronnie zbliża się do końca. Na ten moment liderem jest Motor Lublin z 22 punktami, a na drugim miejscu znajduje się Stal Gorzów z 17 punktami. Przedostatnie miejsce w lidze zajmuje GKM Grudziądz, który na ten moment nie jest pewny awansu do rundy finałowej. To właśnie Stal miała zmierzyć się z GKM-em w jedenastej kolejce PGE Ekstraligi. Pierwsze spotkanie między tymi drużynami w sezonie 2022 zakończył się wygraną Stali (51:39).

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Mecz Stali Gorzów z GKM-em Grudziądz odwołany. Ulewa przeszła przez miasto i zalała m.in. park maszyn

Pierwotnie spotkanie Stali Gorzów z GKM-em Grudziądz miało się odbyć w piątek 1 lipca o godzinie 18:00. Ostatecznie mecz nie dojdzie do skutku ze względu na silne opady deszczu (przez Gorzów przeszła ulewa) i zalanie parku maszyn. Żużlowy tor na stadionie im. Edwarda Jancarza był zakryty plandeką. Stal na początku informowała, że mecz odbędzie się w sobotę 2 lipca o godzinie 18:00, ale post z tą informacją szybko zniknął. 

"Dotarliśmy na miejsce. Gorzów powitał nas takimi warunkami" - pisał GKM Grudziądz w mediach społecznościowych na kilka godzin przed meczem.

"Jeśli w Gorzowie dziś mecz się odbędzie, to będzie cud. Gorzów pływa" - czytamy.

"Gorzów, za mało betonu" - pisze jedna z internautek.

"Co tu się odwaliło? Szykuje się pierwszy odwołany mecz w Ekstralidze w tym sezonie. I tak długo wytrzymali" - zauważa jeden z kibiców.

Więcej o: