Grand Prix Polski. Gdzie i kiedy oglądać żużel w Gorzowie? Świetne wieści dla kibiców [TRANSMISJA]

Czas na Grand Prix Polski w Gorzowie Wielkopolskim. Bartosz Zmarzlik i inni polscy żużlowcy powalczą o kolejne zwycięstwo w cyklu wyścigów o tytuł indywidualnego mistrza świata. Początek już o godzinie 19:00 w sobotę. Gdzie można obejrzeć zawody? Transmisja TV, stream online.

Polscy żużlowcy radzą sobie bardzo dobrze w tegorocznej edycji Grand Prix. W czołówce klasyfikacji generalnej są Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski, z dobrej strony zaprezentował się Patryk Dudek, który był najlepszy w niemieckim Teterow. W sobotę najlepsi żużlowcy ponownie będą walczyć w Polsce. 

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

GP Polski 2022. Bartosz Zmarzlik faworytem do zwycięstwa i powiększenia przewagi w klas. generalnej

Faworytem do zwycięstwa będzie Bartosz Zmarzlik, który pojedzie na doskonale mu znanym torze w Gorzowie Wielkopolskim Zmarzlik jest wychowankiem lokalnej Stali i w przeszłości już dwukrotnie wygrywał GP na stadionie im. Edwarda Jancarza. Tu zresztą wygrał w 2014 roku pierwszy w karierze zawody z cyklu Grand Prix. 

Kenny CarterBił żonę, miał obsesję, aż w końcu zadzwonił: Zastrzeliłem Pam, teraz zastrzelę siebie

Zmarzlik wydaje się być w tym sezonie faworytem do zdobycia tytułu indywidualnego mistrza świata. W tym momencie ma 62 punkty (stan po czterech wyścigach) - o 11 więcej od drugiego Macieja Janowskiego. Trzeci jest Leon Madsen, który ma na koncie 50 punktów.

Jednym z kandydatów do walki ze Zmarzlikiem w sobotę jest jego kolega klubowy, Słowak Martin Vaculik. 32-latek jest siódmy w klasyfikacji generalnej, wygrał w tym roku GP Czech w Pradze, ale tor w Gorzowie Wielkopolskim bardzo mu leży. W karierze zwyciężał w zawodach z cyklu Grand Prix cztery razy, z czego dwukrotnie właśnie na stadionie in. Jancarza. 

- Kluczowe jest na pewno odpowiednie ustawienie motocykla, bo na tym torze nawet gdy pozycja po starcie nie jest najlepsza, to można powalczyć na dystansie - zdradził Vaculik w rozmowie ze Sport.pl. Więcej w TYM MIEJSCU >>>

Marek Cieślak, trener Włókniarza CzęstochowaLegenda polskiej kadry przerażona. "Pogoń za sławą i pieniędzmi przysłania wszystko"

Żużel. Grand Prix Polski w Gorzowie. Gdzie i kiedy można obejrzeć? Transmisja TV, stream online

GP Polski w Gorzowie Wielkopolskim, które rozpoczną się o godzinie 19:00, będzie można obejrzeć w otwartej telewizji. Transmisję przeprowadzi TTV, zaś stream online będzie dostępny na Eurosport Extra w Player.pl. To nowość bo w telewizji można obejrzeć jedynie te zawody cyklu Grand Prix, które są rozgrywane w Polsce. Ostatnio zaś żużlowcy jeździe w Czech oraz Niemczech

Więcej o: