Pierwsza porażka Zmarzlika w kwalifikacjach. Brytyjczyk górą przed GP Polski

Bartosz Zmarzlik po raz pierwszy przegrał kwalifikacje w tegorocznym cyklu Grand Prix. W Gorzowie Wielkopolskim Polak był dopiero piąty. Zwycięstwo przypadło Brytyjczykowi Danowi Bewley'owi.

Kwalifikacje w cyklu żużlowego Grand Prix ustalają jedynie kolejność wyboru pól startowych w nadchodzących zawodach. Są też także okazją do treningu na arenie sobotnich zawodów. Mimo to Bartosz Zmarzlik podchodzi do nich dość ambitnie. Świadczy o tym fakt, że do tej pory wygrywał wszystkie wyścigi kwalifikacyjne. Później w zawodach wygrał jednak tylko raz - w chorwackim Gorican. W Warszawie i Pradze kończył je dwukrotnie na piątej pozycji, a w Niemczech był drugi za Patrykiem Dudkiem.

Zobacz wideo Lewandowski numerem jeden na liście życzeń Barcelony? Potwierdza kataloński dziennikarz

Wielkie rozczarowanie. Holta Wielkie rozczarowanie. Holta "chciał zarabiać miliony", totalnie zawodzi w 2. lidze

Bartosz Zmarzlik po raz pierwszy przegrał w kwalifikacjach

W sobotę najlepsi żużlowcy świata wrócili do rywalizacji w Gorzowie Wielkopolskim. To teren należący do Zmrazlika, który na torze w Gorzowie jeździ od wielu lat jako zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów. Od 2012 roku Polak za każdym razem widniał na liście startowej Grand Prix. Pod względem zdobytych punktów, odjechanych i wygranych wyścigów Polak nie ma sobie równych.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Ale inaczej było w kwalifikacjach do tegorocznego GP w Gorzowie. Zmarzlik zajął dopiero piąte miejsce z czasem 14.148. Najlepszy był Brytyjczyk Dan Bewley, który jako jedyny złamał barierę 14 sekund (13.944). Drugie miejsce przypadło jednemu z najgroźniejszych rywali Zmarzlika, czyli Martinowi Vaculikowi (14.036). Przed Polakiem uplasowali się również Jason Doyle (14.055) i Jack Holder (14.087).

Poza Zmarzlikiem w kwalifikacjach udział wzięło jeszcze czterech Polaków. Patryk Dudek był dziewiąty (14.216), 11. Maciej Janowski (14.241), 14. Paweł Przedpełski (14.323) i 15. Szymon Woźniak (14.352).

Krzysztof Buczkowski w barwach Stelmetu Falubaz Zielona Góra, sezon żużlowy 2022Gwiazda ligi porzuciła samochód przez ceny paliw. Jeździ na mecze pociągami

Sobotnie Grand Prix Polski w Gorzowie będzie piątą rundą tegorocznego cyklu o mistrzostwo świata na żużlu, a jednocześnie wielką szansą dla Bartosza Zmarzlika na powiększenie przewagi w klasyfikacji generalnej. Zmarzlik, który ma 11 punktów przewagi nad drugim Maciejem Janowskim i 12 nad trzecim Duńczykiem Leonem Madsenem.

Żużlowe Grand Prix Polski w Gorzowie rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:00. Transmisja w TTV i Eurosporcie Extra na platformie Player, relacja na żywo na Sport.pl.

Lista startowa na GP w Gorzowie Wielkopolskim:

 1. Leon Madsen
 2. Tai Woffinden
 3. Max Fricke
 4. Jason Doyle
 5. Daniel Bewley
 6. Bartosz Zmarzlik
 7. Szymon Woźniak
 8. Robert Lambert
 9. Jack Holder
 10. Maciej Janowski
 11. Mikkel Michelsen
 12. Paweł Przedpełski
 13. Martin Vaculik
 14. Fredrik Lindgren
 15. Anders Thomsen
 16. Patryk Dudek
Więcej o: