15-latek wjechał prosto w bandę. Młody zawodnik trafił do szpitala

Do bardzo groźnego wypadku doszło wczoraj podczas zawodów na torze w Zielonej Górze. Junior Włókniarza Częstochowa Kacper Halkiewicz tuż po starcie wjechał prosto w bandę.

Do wypadku doszło podczas wyścigu drużynowych mistrzostw Polski juniorów. Zawody w Zielonej Górze były spotkaniem I rundy ćwierćfinału grupy C. Na starcie stanęli juniorzy Włókniarza Częstochowa, Falubazu Zielona Góra, Ultrapuru Start Gniezno i Unii Tarnów. Już na początku rywalizacji jeden z żużlowców Włókniarza odniósł groźny wypadek.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Groźny wypadek Kacpra Halkiewicza. Są informacje na temat stanu zdrowia zawodnika

Zawodnik Włókniarza Częstochowa Kacper Halkiewicz podczas swojego pierwszego wyścigu tuż po starcie nie zdołał zapanować nad  motocyklem. Młody żużlowiec wjechał na jednym kole prosto w bandę i od razu został przewieziony do szpitala na badania. 15-latek uderzył plecami o tor i mocno się poturbował, a dodatkowo uszkodził kostkę.

 

Artiom Łaguta z dziećmiArtiom Łaguta zdecydował. Nie chce do Rosji. Zostaje w Polsce

Informacje na temat stanu zdrowia 15-latka przekazał na swoim profilu na Facebooku częstochowski klub. - Nasz zawodnik doznał złamania kostki przyśrodkowej oraz bocznej z przemieszczeniem. Aktualnie przebywa w szpitalu w Częstochowie, gdzie jeszcze dziś przejdzie zabieg. Czeka go 7-8 tygodni przerwy w startach - czytamy w oświadczeniu.

 Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mecz żużlowy Betard Sparta Wrocław - Motor LublinMistrz Polski spada na przedostatnie miejsce w tabeli

Upadek zawodnika nie przeszkodził Włókniarzowi odnieść zwycięstwa w zawodach. Klub z Częstochowy zdobył łącznie 40 punktów i zajął pierwsze miejsce. Kolejną lokatę zajął Falubaz (37 punktów), a trzecia pozycja przypadła Startowi Gniezno (34 punkty). Stawkę zamknęła Unia Leszno, gromadząc jedynie 9 punktów. Kolejne spotkanie w grupie C odbędzie się 27 czerwca na torze w Gnieźnie. Częstochowianie bronią mistrzowskiego tytułu i są faworytami także w tym roku.

Więcej o: