Świetna forma Bartosza Zmarzlika. Polak wygrał kwalifikacje przez GP Czech

Dobiegły końca kwalifikacje do 2022 Prague FIM Speedway GP of Czech Republic. Najlepszy wynik osiągnął Bartosz Zmarzlik, który wykręcił czas 14,87. Polak, który prowadzi w klasyfikacji generalnej, wygrał kolejne już eliminacje.

Bartosz Zmarzlik wygrał w drugich kwalifikacjach z rzędu. W sobotniej rywalizacji był znacznie szybszy od Maxa Fricke, który zajął drugie miejsce z wynikiem 15,00, natomiast trzeci rezultat osiągnął Robert Lambert, wykręcając czas okrążenia 15,02.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Żużel cieszy się w Lublinie olbrzymim zainteresowaniemSzef żużla w Canal+ odpiera zarzuty. "W magazynie jesteśmy obiektywni"

Bartosz Zmarzlik wciąż liderem klasyfikacji generalnej

W aktualnej klasyfikacji generalnej Bartosz Zmarzlik ma 32 punkty i o dwa "oczka" wyprzedza duński duet - Leona Madsena i Mikkela Michelsena. Czwarte miejsce z kolei zajmuje obecnie Maciej Janowski. Zawody w stolicy Czech mogą być zatem niezwykle istotne dla czołówki klasyfikacji, bowiem każda strata może mieć duże znaczenie w kontekście późniejszych startów.

Na Markecie o jak najlepszy rezultat będą walczyć również inni reprezentanci Polski. Na 12. miejscu w klasyfikacji generalnej znajduje się obecnie Paweł Przedpełski, natomiast na 14. pozycji obecnie jest Patryk Dudek, który wciąż czeka na pierwszy awans do fazy finałowej w tegorocznym cyklu.

Dobra forma naszego mistrza 

Zawody w stolicy Czech są trzecią rundą tegorocznych zmagań w FIM SGP. W dwóch poprzednich rywalizacjach najlepsi byli Bartosz Zmarzlik, który był najszybszy w Chorwacji, zaś w Warszawie triumfował Max Fricke. Początek żużlowego turnieju Grand Prix w Pradze w sobotę o godzinie. 19:00. Transmisja LIVE w Eurosport Extra.

Krystian Rempała zmarł w szpitaluTragiczna śmierć wstrząsnęła Polską. Miał 18 lat. "Myślałam, że to koszmar"

Lista startowa 2022 Prague FIM Speedway GP of Czech Republic:

 1. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
 2. Paweł Przedpełski (Polska)
 3. Jason Doyle (Australia)
 4. Mikkel Michelsen (Dania)
 5. Bartosz Zmarzlik (Polska)
 6. Jan Kvech (Czechy)
 7. Maciej Janowski (Polska)
 8. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
 9. Robert Lambert (Wielka Brytania)
 10. Fredrik Lindgren (Szwecja)
 11. Jack Holder (Australia)
 12. Leon Madsen (Dania)
 13. Max Fricke (Australia)
 14. Martin Vaculik (Słowacja)
 15. Patryk Dudek (Polska)
 16. Anders Thomsen (Dania)
 17. Daniel Klima (Czechy) – rezerwowy
 18. Petr Chlupac (Czechy) – rezerwowy
Więcej o: