Klasyfikacja generalna żużlowych MŚ. Zmarzlik pierwszy, ale rywale tuż za nim

Grand Prix Polski 2022 na Stadionie Narodowym w Warszawie nie dla Bartosza Zmarzlika. 27-latek zajął piąte miejsce w sobotnich zawodach. Wciąż jest jednak liderem klasyfikacji generalnej Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu.

Bartosz Zmarzlik był jednym z faworytów zawodów na Stadionie Narodowym. Polak znakomicie spisał się w piątkowych kwalifikacjach, a w sobotę od samego początku jechał znakomicie. Po serii zasadniczej był liderem. Uzbierał 12 punktów i mógł z dużym optymizmem podchodzić do startu w biegu półfinałowym.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

W nim Zmarzlika dopadła klątwa. Polak jechał na drugim miejscu, ale popełnił prosty błąd. Wyniosło go na jednym z łuków i spadł na trzecią pozycję - za rozpędzonego Lindgrena. W ten sposób marzenia o triumfie na Stadionie Narodowym prysły jak bańka mydlana. Po końcowy zwycięstwo sięgnął Australijczyk Max Fricke.

Zmarzlik ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji. W Warszawie zdobył 13 punktów. To oznacza, że w klasyfikacji generalnej ma ich łącznie 32. Przypomnijmy - Polak przed dwoma tygodniami triumfował podczas zawodów w chorwackim Goricanie. Dzięki temu wciąż jest liderem Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu.

Tuż za nim plasują się dwaj Duńczycy. Leon Madsen i Mikkel Michelsen mają na koncie po 30 pkt. Czwarte miejsce przypada Maciejowi Janowskiemu, który uzbierał 29 "oczek". Piąty jest Fredrik Lindgren. Z kolei Max Fricke, który wygrał sobotnie zawody w Warszawie, zajmuje szóstą lokatę. Jego dorobek to 22 pkt.

Następny turniej z cyklu Speedway Grand Prix zaplanowano na 28 maja. Żużlowcy zmierzą się na torze w Pradze.

Klasyfikacja generalna cyklu Speedway Grand Prix 2022 po dwóch turniejach:

  1. Bartosz Zmarzlik #95 Polska 32 pkt
  2. Leon Madsen #30 Dania 30 pkt
  3. Mikkel Michelsen #155 Dania 30 pkt
  4. Maciej Janowski #71 Polska 29 pkt
  5. Fredrik Lindgren #66 Szwecja 24 pkt
  6. Max Fricke #46 Australia 22 pkt
  7. Robert Lambert #505 Wielka Brytania 18 pkt
  8. Jason Doyle #69 Australia 15 pkt
  9. Anders Thomsen #105 Dania 15 pkt
  10. Tai Woffinden #108 Wielka Brytania 14 pkt
Więcej o: