Nie 12 a 10 GP w tym sezonie? "Niczego nie można wykluczyć"

Discovery, czyli nowy promotor cyklu Grand Prix planował 12 turniejów w trakcie tego sezonu. Ostatecznie kalendarz może zostać zmniejszony o dwa turnieje. - Niczego nie można wykluczyć, choćby za Rosję nie będzie żadnego innego GP - uważa Jerzy Kanclerz, prezes Polonii Bydgoszcz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Od sezonu 2022 nowym promotorem serii Speedway Grand Prix jest Discovery, które zastąpiło BSI. Angielski promotor odpowiadał za cykl Grand Prix od 2000 roku i dorobił się łatki firmy, dla której pieniądze są ponad wszystkim. Discovery będzie odpowiadało za cykl Grand Prix do końca 2031 roku. Ważną zmianą ustanowioną przez nowego promotora jest utworzenie piramidy, w wyniku której kategoria U21 zyskała nazwę SGP2, a U16 - SGP3.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Jerzy Kanclerz przewiduje uszczuplenie kalendarza Grand Prix. "Nie można wykluczyć"

Jerzy Kanclerz, prezes Polonii Bydgoszcz rozmawiał z "Przeglądem Sportowym" przed Grand Prix Polski w Warszawie na Stadionie Narodowym. Jego zdaniem tegoroczny kalendarz cyklu zostanie uszczuplony z 12 do 10 turniejów. - Za GP Rosji nie będzie żadnego innego turnieju i po prostu wypadnie z kalendarza. Ja nie daję wielu szans na turniej w Australii lub Nowej Zelandii. Oczywiście tutaj mówimy o tym roku, a w kolejnych latach nie można tego wykluczyć. Po rozmachu pierwszej rundy to w sumie niczego nie można wykluczyć - powiedział.

Kanclerz przyznaje, że jest pod wrażeniem działań Discovery, czyli nowego promotora Grand Prix. - Na razie mogę o nich mówić w samych superlatywach. W Chorwacji w Gorican było widać, że przyszła nowa miotła. Pasowało mi wszystko i kompletnie zaskoczyła mnie liczba widzów. Nikt nie spodziewał się tak udanego otwarcia, byłem w lekkim szoku. Widać, że nowy promotor ma duże plany wobec żużla i myślę, że w Warszawie kibice przekonają się, że jest różnica między tym, co jest, a co było - dodał prezes Polonii Bydgoszcz.

Tegoroczne Grand Prix Polski w Warszawie na Stadionie Narodowym rozpocznie się w sobotę 14 maja o godzinie 19:00. Nie było niespodzianki w piątkowych kwalifikacjach i wygrał je Bartosz Zmarzlik. Transmisja z zawodów w Warszawie będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie Extra na player.pl oraz TTV.

Więcej o:
Copyright © Agora SA