Boniek krytykuje prezesa PZM po wykluczeniu Rosjan. "Nie każdy jest Putinem"

- Wykluczyłem Rosjan, bo takie miałem odczucia. Nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy świętować zwycięstwo Rosjanina w Warszawie - tak wykluczenie żużlowców z Rosji tłumaczył Marcin Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego. Reakcja Zbigniewa Bońka? - Nie każdy jest Putinem - napisał były prezes PZPN.

Polski Związek Motorowy postanowił wykluczyć rosyjskich żużlowców ze startów w PGE Ekstralidze i cyklu Grand Prix po inwazji tego kraju na Ukrainę. To oznacza, że w zawodach nie może startować m.in. Artiom Łaguta czy Emil Sajfutdinow. Marcin Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego uważa, że podjął dobrą decyzję. - Nie czuję się bohaterem. Wykluczyłem Rosjan, bo takie miałem odczucia. Nie wyobrażam sobie, że mielibyśmy świętować zwycięstwo Rosjanina w Warszawie - stwierdził Sikora.

Zobacz wideo Ile może zarobić topowy żużlowiec?

Zbigniew Boniek krytykuje prezesa PZM. I nie widzi rywala dla Zmarzlika w Grand Prix

Zbigniew Boniek odniósł się do słów Marcina Sikory, prezesa Polskiego Związku Motorowego, który wykluczył rosyjskich żużlowców z rywalizacji w PGE Ekstralidze i cyklu Grand Prix. "Kompletnie nie rozumiem pana Sikory. 10 lat w Polsce, podatki w Polsce, dzieci w polskiej szkole, polskie paszporty. Nie mogą jeździć w polskiej lidze? Nie każdy jest Putinem" - napisał były prezes PZPN. Boniek upomniał się o Rosjan także w programie Kanału Sportowego. - Brakuje w tym roku Łaguty i Sajfutdinowa - powiedział.

Były reprezentant Polski od samego początku broni rosyjskich żużlowców i nie rozumie decyzji o ich wykluczeniu. - Ja się pytam: to my im nie pozwalamy uprawiać ich zawodu, który potrafią wykonywać najlepiej, w imię jakiegoś populizmu? Nie powinno być jednak tak, że konsekwencje ponoszą ci, którzy się właściwie od tego odłączają i są przeciwni temu. Osobiście znam Łagutę, Sajfutdinowa, ale nie chcę reprezentować ich interesów - mówił Boniek pod koniec marca w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty.

Czy zdaniem byłego prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Bartosz Zmarzlik jest niezagrożony w cyklu Grand Prix? - Widzę, że Wy szukacie rywala dla Zmarzlika, a ja muszę Wam powiedzieć, że w tym roku go nie ma. Będą turnieje, gdzie raz mu zagrozi Michelsen, Janowski, Lambert czy Vaculik. Tai Woffinden też jeździ trochę inaczej, niż w zeszłym roku. Zawody zawsze będą ciekawe, ale Bartek jest absolutnie zdecydowanym faworytem - dodał Boniek w rozmowie z Kanałem Sportowym.

Bartosz Zmarzlik wygrał piątkowe kwalifikacje przed Grand Prix Polski w Warszawie. Rywalizacja na Stadionie Narodowym rozpocznie się w sobotę 14 maja o godzinie 19:00. Transmisja będzie dostępna do obejrzenia w Eurosporcie Extra na player.pl oraz TTV.

Więcej o: