Narodowy gotowy na wielkie święto. Tysiące ton specjalnego materiału

Już w sobotę Bartosz Zmarzlik powalczy w Warszawie o drugie zwycięstwo w rywalizacji o mistrzostwo świata. Najlepsi żużlowcy spotkają się na Stadionie Narodowym, które jest już przygotowany na to wydarzenie.

Wielkimi krokami zbliża się wielkie żużlowe święto. W sobotę, po dwóch latach przerwy, odbędzie się Grand Prix Polski. Miejscem zmagań będzie Stadion Narodowy w Warszawie. Pierwsze zawody odbyły się na tym obiekcie w 2015 roku. I od tego też czasu polscy kibice czekają na zwycięstwo Polaka. Fani liczą oczywiście na Bartosza Zmarzlika, który w pierwszej rundzie cyklu wygrał w chorwackim Goricanie. W biegach udział wezmą również Maciej Janowski, który w Chorwacji był drugi, a także Patryk Dudek, Paweł Przedpełski i Maksym Drabik. Dopingować ich będzie 55 tysięcy kibiców.

Zobacz wideo Vuković nie może narzekać na brak ofert. "Z odbieraniem telefonu nie mam problemu"

Sophie Blake, znana dziennikarka żużlowa walczy z rakiem."Niestety, rak powrócił". Druzgocąca wiadomość od Sophie Blake. "Jestem zniszczona"

Stadion Narodowy gotowy na zawodników i kibiców. Cztery tysiące ton materiału i zawrotna kwota

Stadion Narodowy jest już w zasadzie gotowy na przyjęcie gości i zawodników. Płyta stadionu zmieniła się w tor żużlowy. Ma on 278 metrów długości, 11 metrów szerokości na prostych i około 14,5 metra na łukach. Do konstrukcji toru wykorzystano aż cztery tysiące ton specjalnego materiału sprowadzonego z Anglii. Cała operacja kosztowała około 1,3 miliona złotych.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Teraz kibicom pozostało już tylko czekać. W piątek o godzinie 17 odbędzie się trening i kwalifikacje, które zadecydują o kolejności wyboru numerów startowych. Rywalizacja o zwycięstwo w Speedway Grand Prix Polski odbędzie się w sobotę. Na 18:48 zaplanowano prezentację zawodników. Około godziny 19:04 pierwsi żużlowcy staną na starcie.

W Polsce, oprócz zawodów w Warszawie, odbędą się jeszcze trzy wyścigi z cyklu SGP. 25 czerwca w Gorzowie Wielkopolskim, 27 sierpnia we Wrocławiu i 1 października w Toruniu.

DLOLUWładze ligi zmieniły wynik meczu Unii ze Stalą po błędzie sędziego

Więcej o: